Cheers 839865 1920

Trocha alkoholu pomůže s učením cizích jazyků i výslovností. Postačí půllitru piva!

O tom, že alkohol rozbíjí ledy a uvolňuje zábrany, se ví odedávna. Lidé jsou uvolněnější po sklence alkoholu a nikdo nepochybuje, že střídmé pití piva nebo vína může mít dokonce příznivé zdravotní účinky. Podle výzkumů provedených australským a novozélandským institutem národního zdraví může mít mírné pití alkoholu vliv i na učení jazyků a zvýšení psychologického efektu při jejich učení. Proč byste si měli dát sklenku vína?

Pití alkoholu má pozitivní vliv při učení cizích jazyků

Pomůže vám alkohol při mluvení cizím jazykem? Na základě důkazů zjištěných během výzkumu a zveřejněných v britském časopise Journal of Psychopharmacology má alkohol pozitivní vliv při učení cizích jazyků. Nezáleží na druhu alkoholu, pít je možné víno, pivo, koktejly i lihoviny obecně. Pravidlem však je, že se musí jednat o malé množství alkoholu. V tom případě se daná osoba dokáže rozmluvit cizím jazykem s větší plynulostí, současně tak činí nevědomě. Podle výzkumu postačuje k tomuto cíli půllitru piva pro osobu vážící asi 70 kg. Výsledky zřejmě souvisí s vyšší mírou sebevědomí po požití alkoholu, byla pozorována plynulejší konverzace a větší ochota mluvit.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak ještě lépe ovládat cizí jazyky?

Pití alkoholu samozřejmě není jediným trikem v učení cizích jazyků nebo motorem, jak plynně mluvit. Zlepšit výslovnost lze také pomocí různých moderních aplikací, které jsou speciálně navržené pro studium cizích jazyků, jsou zcela intuitivní, a navíc vyhovují všem úrovním znalostí. Další vhodnými učebními pomůckami jsou poslech hudby nebo sledování filmů a televizních seriálů v originále, kde poznáte i slangové výrazy.

S pitím alkoholu to nepřehánějte

Pro výuku cizích jazyků je možnost konverzace s rodilým mluvčím to nejlepší, s jedním pivem to také zvládnete lépe, ale přílišné pití alkoholu není dobré. Po požití velkého množství dochází k poškození těla i mysli. Stavy, které následují vedou k podrážděnosti, úzkosti a nespavosti. Dochází také k poškození mozku vinou dehydratace. V běžném životě i při učení jazyků tak zůstaňte u toho jednoho drinku, ten vám pomůže rozvázat jazyk, ale nezpůsobí újmu na těle.