Hand Throwing Wet Wipe Into Toilet Home

Zářivě čistá toaleta je nejlepší vizitkou uklizeného domova. Spolehněte se na účinné přírodní prostředky

Vodní kámen najdete v téměř každé koupelně. I když se všichni snažíme udržovat tuto místnost čistou, tím, že se používá několikrát denně, v ní můžeme najít spoustu nečistot a také vodní kámen, který jde velmi těžko odstranit. Pomoci si můžete nejen přípravky, které koupíte v obchodech, ale zkusit můžete také domácí metody, které skoro nic nestojí a opravdu fungují.

Toaleta musí být neustále čistá

Toaleta patří mezi místa, která jsou bakteriemi a dalšími nečistotami napadnutá velmi často. Proto je nutné záchod umývat několikrát denně, protože na toaletu často sedáme a nevnímáme, co by se mohlo stát. Vodní kámen se může objevit nejen uvnitř toalety, ale také po jejím povrchu. Proto je načase používat prostředky, které zabrání tvorbě vodního kamene nebo ho pomohou odstranit.

Špinavá koupelna je znakem, že se o domácnost nestaráte dobře. Nic to neukáže více než koupelna, která není uklizená, a máte pocit, že si nemůžete ani sednout na toaletu, která je velmi znečištěná. Toaleta sama patří mezi nejšpinavější místa v domácnosti, a proto ji uklízejte velmi často. A jak záchod vyčistit?

Zdroj obrázku: Freepik

Používejte jemné prostředky

Pokud máte v domácnosti tvrdou vodu, vodní kámen se objeví velmi rychle. Proto je také důležité se ho rychle zbavit – čím déle bude na toaletě, tím hůře dolů půjde. Chemikálie jsou ale zdraví škodlivé, drahé a někdy ani nemusí fungovat. Proto použijte domácí prostředky, které jsou levné, účinné a koupelna vám díky nim bude i vonět.

Volte odvápňovací prostředky, které nejsou škodlivé pro lidské zdraví. Můžete zkusit použít jedlou sodu nebo kyselinu citronovou. Společně s obyčejným octem jsou nepostradatelnými pomocníky nejen v koupelně, ale v celé domácnosti. Díky nim se bude vaše koupelna lesknout během několika okamžiků. S jejich pomocí můžete také snadno vyčistit odpady, a to nejen v koupelně, ale také v kuchyni.

Zdroj: https://www.plumbworld.co.uk/blog/how-to-remove-limescale