Hands Are Washing Clothes Container

Klasické namáčení prádla konkuruje modernímu praní v pračce

V dnešní době už si většina z nás nedokáže představit život bez spotřebičů, jako je třeba pračka. Často se tak pozastavujeme nad tím, jak tyto úkony prováděli naši předkové. Tradiční metody navíc opět nabírají na popularitě. Jsou ale opravdu účinnější než novodobé stroje? V dnešním článku si rozebereme metodu namáčení, která by měla hravě nahradit praní v pračce.

Pračka pro krásné a čisté prádlo jako nové

V dnešní době už má pračku skoro každá domácnost, a pokud ne, má aspoň přístup k prádelně. Právě tento přístroj je totiž nezbytný k tomu, aby nám prádlo vydrželo v reprezentativním stavu co nejdéle. Co si budeme povídat, prádlo je krásné a nové pouze do prvního nošení. Stačí jedno jídlo či sklenice kávy a skvrna je na světě. Nic pak není jednodušší než kousek hodit do pračky, přidat prášek a zmáčknout příslušný program. V tu chvíli můžeme jen doufat, že pračka odvede dobrou práci. Opravdu je tak ale prádlo nejčistší?

Zdroj obrázku: Freepik

Metoda našich babiček získává na popularitě

Na internetu se v posledních měsících rozmáhá metoda namáčení prádla ještě před praním. Sice potřebuje delší dobu, zato slibuje o to lepší výsledky. A jak tedy na ni? Způsoby jsou dva.

Prvním způsobem namáčení je čistě vložení špinavého prádla do teplé vody bez jakéhokoli prostředku. Teplá voda povolí tu nejhorší špínu, ale poté musíme dát prádlo stejně ještě vyprat. Výsledky by ale měly být kvalitnější.

Druhým způsobem je namáčení prádla do vroucí vody společně s práškem. Tento způsob už je o něco drsnější a při správném propláchnutí nevyžaduje opětovné praní prádla v pračce. Už po několika minutách také uvidíte špínu, která se z vašich tkanin vyplavuje. Postup je také dobré u opravdu využívaných věcí opakovat, dokud voda není v podstatě úplně čistá. Pamatujte ale, že ani tato metoda není vhodná pro každou látku a vždy se prvně podívejte na doporučení výrobce.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a33588329/laundry-stripping/