Christmas Toy Ball Background Green Christmas Tree New Year Card Background Congratulations

Živý vánoční stromek nic nenahradí. Zjistěte, který druh je nejlepší právě pro vás

Živý vánoční stromeček má mnoho výhod i nevýhod. Pozitiv ale do vašeho domova přináší rozhodně mnohem více. Jeho vůně je jedinečná, dětem ukážete pravé svátky a užijete si klasické Vánoce. Jedná se zajisté o symbol vánočních svátků, který u nás nesmí chybět. Klíčovou otázkou je, který druh si vybrat. Smrk, jedli, nebo borovici?

Smrk ztepilý nebo modrý

Smrk bude pro mnoho lidí jistě první volbou, protože si jako vánoční stromek nedokážeme často představit jiný druh stromu než právě smrk. Velkou výhodou je, má velmi výraznou pryskyřičnou vůni, kvůli které si živý strom zajisté každý rok pořizujete. Na druhou stranu rychle ztrácí jehličí a nevydrží příliš dlouho. Pokud ho ale necháte v interiéru jen pár dnů přes samotné svátky, bude pro vás jistě dobrou volbou.

Modrý smrk je trochu odolnější a vydrží vám doma déle. Nesmíte se ho ovšem dotýkat, jinak z něj bude jehličí také opadávat. Máte-li doma malé děti, které budou stromečkem fascinované a budou mít tendenci na něj neustále sahat, měli byste se podívat po jiném druhu jehličnanu, protože tento pro vás nebude vhodný a nevydrží u vás dlouho.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedle kavkazská

Tento strom je nádherný, velký a vydrží neuvěřitelně dlouho. Nebudete tomu věřit, ale doma s vámi může zůstat až dva měsíce, aniž by výrazným způsobem změnil svůj vzhled. Tato kvalita s sebou ovšem přináší i některá negativa. V první řadě nemá charakteristickou dřevitou vůni, která vám může během svátků trochu chybět. Dalším negativem je zaručeně jeho cena, protože za kvalitu si jednoduše musíte zaplatit.

Borovice lesní

Borovice má velmi charakteristické a zvláštní jehličí, které není příliš podobné tradičním vánočním stromkům. Na trhu ji sice najdete, ale z tohoto důvodu není příliš oblíbená. Pokud vám ovšem netradiční vzhled nevadí, můžete se na tento strom spolehnout. Vydrží poměrně dlouho a vyplní váš domov příjemnou dřevitou vůní, kterou si budete užívat ještě dlouho poté, co Vánoce skončí.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/holidays/christmas-ideas/g29105524/best-types-of-christmas-trees/