Beautiful Woman Near Wardrobe Shopaholic Isolated Background

Novoroční předsevzetí málokdo dodrží. Ale tyhle čtyři zásady ohledně šatníku by měl splnit každý

Novoroční předsevzetí je velké téma pro většinu z nás. Mnoho z nás chce v následujícím roce dělat mnoho nových věcí a většinu z nich nedodržíme. Zhubnu, začnu sportovat nebo jíst zdravě… to jsou nejčastější předsevzetí, která si dávají lidé po celém světě. Novoroční revoluce bude užitečná i pro váš domov, konkrétně šatník.

Kupujte méně a pravidelně vyřazujte

Nakupovat méně oblečení je naprosto logické a nikdo z nás nepotřebuje mít skříně přeplněné oděvy. Proto je toto pravidlo skutečně důležité. Máte-li několik stejných triček nebo čtvrtou květinovou sukni, měli byste s nákupy přestat. Věřte, že mnohem lepší je jeden kvalitní kousek než čtyři levné a se špatným střihem.

Třídit za běhu je rada číslo dvě. Pokud jste posledních dvanáct měsíců něco nenosili, pravděpodobně to na sebe už nikdy nevezmete. To je hlavní známka toho, že se daného kousku máte zbavit. Někdy může být těžké se s oblečením rozloučit, protože se vám v minulosti líbilo nebo stále líbí. Pravdou ale zůstává, že jej pravděpodobně nosit nebudete, a tím pádem u vás nemá co dělat. Udělejte si prostor a odstraňte vše, co nenosíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Ekologie a správná velikost

Dejte šanci ekologii. To úzce souvisí s tříděním. Své oblíbené kousky totiž rozhodně nemusíte vyhazovat. Pokud ještě vypadají dobře, nabídněte je svým přátelům. Pokud si nevyberou, prodejte je na internetu. Dnes máte spoustu možností, jak nabídnout nepotřebné oděvy a obuv online, udělat si doma místo a ještě si něco málo vydělat. Stejně tak se spoléhejte na kvalitní značky, které využívají proces recyklace nebo vlákna z obnovitelných zdrojů. Uděláte radost sobě i přírodě.

Poslední rada je zcela zřejmá, ale spousta lidí to nedělá. Kupujte si pouze oblečení ve své velikosti. Nekupujte si kousky, které jsou vám malé s tím, že do nich zhubnete. S největší pravděpodobností se vám to nepodaří, anebo se vám potom už nebudou líbit. Vzdejte se oblečení, které by vám bylo až po několika měsících hubnutí, a místo toho si pořiďte to, které vám sedí skvěle již teď.

Zdroj: https://www.thelifestyle-files.com/10-tips-to-build-the-perfect-wardrobe/