Peeled Orange Fruit Wooden Background

Ovocný peeling pokožku vyhladí a zregeneruje. Nechte se hýčkat šťavnatou péčí

Máte pocit, že je vaše pokožka matná, zrohovatělá a zcela bez života? Možná potřebuje peeling, který by ji oživil, prokrvil a dodal jí také všechny potřebné živiny. Zkuste tyto domácí ovocné recepty, které vaši pokožku povzbudí.

Ovocný peeling nejen vyčistí pokožku od odumřelých buněk, ale také jí pomůže regenerovat a zlepšit její barvu. Po peelingu naneste výživné mléko, které pleť přijme mnohem ochotněji a díky němuž viditelně získá hezčí vzhled a bude hebčí na dotek.

Banán pro pokožku dekoltu

Maska z banánu jemně vyhladí pokožku a vyživí ji. Zanechává lehce mastný ochranný film. Je dobré používat ji ne více než jednou nebo dvakrát týdně. Jeden zralý banán oloupejte a nakrájejte na silnější plátky. Následně jej vložte do mixéru a přidejte lžíci cukru a lžíci jedlého oleje. Vše smíchejte, naneste pastu na suchou pokožku a krouživými pohyby masírujte dvě až tři minuty. Nechte působit deset minut, poté opláchněte vlažnou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Kiwi pro pokožku břicha

Po aplikaci peelingu z kiwi se pokožka stává pružnější, kompaktnější a mnohem hladší. Můžete si ho dát i na prsa. Proceduru neprovádějte více než jednou týdně. Oloupejte dvě kiwi, nakrájejte je na kousky a rozmačkejte v mixéru. Přidejte lžíci medu, lžičku cukru a lžíci kukuřičného škrobu. Promíchejte a naneste na vlhkou pokožku. Masírujte tři minuty a opláchněte vlažnou vodou.

Jablko na stehna

Toto ovoce má silný detoxikační účinek. Pokožku také vyživuje a zpevňuje. Peeling používejte alespoň dvakrát týdně. Na jemném struhadle nastrouhejte dvě jablka a do této směsi přidejte dvě až tři lžíce mletých ovesných vloček. Počkejte tři minuty, dokud vločky nenasají vlhkost. Následně peeling naneste na pokožku stehen a masírujte ji zdola nahoru. Po dvou až třech minutách opláchněte teplou vodou. Díky tomu se také zbavíte celulitidy a předejdete jejímu vzniku do budoucna.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/diet/5-fruits-for-a-glowing-skin/articleshow/10287633.cms