Problem Black Armpit Of Pregnant Women, Asian Model

Antiperspiranty eliminují pocení, nezabrání ale nechtěným skvrnám. Zachraňte své oblečení jednoduchými metodami

Jestli jste si všimli nevzhledných skvrn od antiperspirantu, nemusíte oblečení házet hned do koše. Existují totiž možnosti, díky kterým se takových nečistot snadno zbavíte a oblečení budete moci znovu nosit, dokud budete chtít. Jsou to metody efektivní a snadno dostupné, takže už žádné výmluvy. Dozvíte se také, proč antiperspiranty nechávají na oblečení skvrny.

Antiperspiranty snižují pocení, ale zároveň jsou plné chemických látek

Tyto přípravky obsahují chlorid hlinitý, který je právě tím, kdo způsobí skvrny na oblečení. Barevné, ale hlavně bílé látky tak budou plné skvrn, které se velmi těžko odstraňují. Použití pracího prostředku sice může zabrat, ale není to žádná jistota. Zkuste také méně invazivní metody, které budou možná účinnější a budete je moct používat kdykoliv.

Čím dříve skvrnu objevíte, tím snadněji půjde dolů. Nenechávejte nikdy skvrnu zaschnout, protože byste pak oblečení opravdu mohli pouze vyhodit. Jestli si jí všimnete včas, můžete na skvrnu použít uhličitan amonný, který vypadá jako prášek do pečiva. Stačí ho nasypat na skvrnu nebo ho smíchat s trochou vody a tu nalít na nečistoty. Pomoci může také tekutý čpavek, který ovšem nelijte na skvrnu, ale smíchejte s vodou a mýdlovými vločkami. Roztok pak použijte na skvrny.

Zdroj obrázku: Freepik

Skvrny odstraníte také pomocí peroxidu vodíku nebo octa

Pokud máte doma peroxid vodíku, což byste jistě měli, můžete ho použít nejen na ošetření otevřených ran, ale také na praní skvrn od antiperspirantu. Stejně jako u čpavku ho ale nedávejte přímo na skvrnu. Smíchejte ho s čistou vodou v poměru 1 : 3 a přidejte do směsi také trochu octa nebo čpavku. Nechte poté působit asi půl hodiny a poté prádlo vyperte.

Ocet můžete použít na citlivé tkaniny, stačí smíchat 4 lžíce s deseti litry vody a v roztoku oblečení vyprat. Jedlá soda je vděčným prostředkem nejen při úklidu, ale poradí si také s bělením oblečení nebo skvrnami na něm. Můžete si vyrobit pastu z jedlé sody a trochy vody. Naneste na skvrnu a počkejte 15 minut. Poté vyperte jako vždy.

Zdroj: https://www.persil.com/uk/laundry/laundry-tips/stains/how-to-remove-deodorant-stains-from-clothes.html