Close Up Hand Doctor With Pills

Aspirin má praktické využití v domácnosti. Funguje proti nečistotám a prospěje rostlinám

Aspirin se vám bude hodit nejen na léčbu nachlazení nebo chřipky, ale použít ho můžete ještě na jiné činnosti v celé domácnosti. Představíme hned několik praktických tipů, nad kterými možná zůstane rozum stát, ale skutečně fungují. Odstraní například mastnotu nebo nečistoty z vašeho stříbrného nádobí, ale také se zbavíte skvrn na oblečení. K čemu všemu se vám bude aspirin hodit?

Aspirinem proti nečistotám

Čistění drobných předmětů nebo těžko dostupných míst může být mnohem snadnější, pokud k tomu budete používat právě aspirin. Obsahuje v sobě látky, které jsou účinné v boji proti nečistotám. U malých předmětů je to snadné, protože je stačí ponořit do vody s aspirinem, nechat chvíli působit a následně opláchnout pod tekoucí vodou. Budete je mít hned čisté! Aspirin se bude hodit také na čištění toalety.

Je to velmi účinný způsob, jak se zbavit nejen vodního kamene, ale také dalších nečistot, které se mohou objevit v záchodové míse. Nechte v toaletě rozpustit několik tablet aspirinu, poté vyčistěte kartáčem a uvidíte, že se bude lesknout. Podobným způsobem vyčistíte také kanalizaci a odpady u vás doma. Poradí si s ucpaným potrubím, postupujte stejně jako v případě záchodové mísy.

Pills With Glass Jar
Zdroj obrázku: Freepik

Odstraní mastnotu a prodlouží čerstvost květin

Pomocí aspirinu si můžete poradit také se škůdci, kteří ohrožují rostliny. Stačí ho smíchat s vodou a nastříkat na rostliny. Mezi oblíbené čističe šperků patří jedlá soda i zubní pasta. Mezi další můžeme zařadit právě aspirin, který funguje skvěle na usazeniny, nečistoty a také vodní kámen. Snadno se zbavíte také připálenin v hrncích nebo na pánvích. Špína totiž půjde sama dolů, pokud smícháte teplou vodu s aspirinem a necháte ji působit.

Aspirin můžete hodit také do vázy, ve které máte čerstvě řezané květiny. Vydrží o několik dní déle, pokud použijete pouze polovinu tablety. Můžete si také pomoci od kožních problémů a posílit svou imunitu. Pokud trpíte na akné, můžete použít aspirin k tomu, abyste se ho zbavili. Roztok aspirinu a vody můžete nanést na vatový tampon a potřít si obličej.

Zdroj: https://www.rd.com/list/aspirin-uses/