Flowers Pots Decoration Hotel Hotel Idea Design Chateau Interior Flowering Balcony

Balkon rozzáří barevné květiny, které pokvetou po celou sezonu

Balkon může být příjemným místem pro posezení a odpočinek. Vyplatí se ho pěkně si zařídit. Můžete si sem koupit stolek a židle a prostředí zpříjemnit květináči s květinami. Vybírejte takové, které vytvářejí bohaté květenství. Které to jsou?

Čemu se bude dařit na balkoně

Každý si balkon přetváří ke svému obrazu. Někdo má rád užitkové rostliny, takže se rozhodne v truhlících pěstovat třeba jahody, okurky, keříčková rajčata nebo papriky. Na balkoně lze pěstovat dokonce i brambory.

Krásně se ovšem vyjímají barevné květy okrasných rostlin. Jejich výběr je třeba přizpůsobit tomu, na kterou světovou stranu je balkon otočený. Většina kvetoucích rostlin upřednostňuje teplo a světlo. Určitě se na balkoně bude dařit muškátům, kterým vyhovuje slunné místo. Jsou nenáročné na péči, akorát potřebují v horkém počasí dostatek zálivky.

Zdroj obrázku: Freepik

Muškáty, petúnie, begonie

Do květináčů na balkoně lze zasadit již zmíněné muškáty, které se prodávají také v převislé verzi. Jejich krásně barevné květenství přitahuje zrak a vytváří příjemné prostředí pro klidné posezení u knihy. Stejně fungují i petúnie nebo begonie, jimž se v květináči nebo truhlíku bude také dařit, když budou mít dostatek slunečních paprsků.

Macešky

Na východní nebo západní balkon lze zasadit do květináčů macešky. Těm přímé sluneční světlo příliš nevyhovuje. Na pěstování nejsou nijak náročné. Mají rády pravidelnou zálivku, ale substrát by neměl být přemokřený, aby jim neuhnívaly kořeny. Jejich něžné květy mohou být v různých barvách, nejčastěji však fialové a žluté.

Zahrada na balkoně

Díky uvedeným okrasným rostlinám si na svém balkoně vytvoříte příjemné místo, kde se vám bude dobře relaxovat. Můžete je zasadit do různě barevných květináčů nebo truhlíků podle toho, co vám bude lépe vyhovovat. Někdo si na balkon dá i vyvýšený záhon menší velikosti. Všechno je možné.

Zdroj: https://gardening.org/17-beautiful-flowers-for-small-balcony-gardens/