Low Section Woman Wearing Vintage Roller Skate Walking Road

Bílé ponožky přirozeně vybělí jedlá soda, sůl nebo ocet

Bílá barva působí elegantním dojmem na oblečení nebo teniskách. V případě ponožek se může tato barva velice rychle a snadno ztratit. Ponožky pak vůbec nepůsobí galantně, ale bohužel nehezkým dojmem. Co s takovými ponožkami dělat? Rozhodně je nevyhazujte, za prvé je můžete využít třeba na cvičení nebo jinou sportovní aktivitu, kde není důležitý vzhled, za druhé jim lze navrátit zpátky bílou barvu.

Jak prát bílé ponožky

Základní pravidlo pro praní spočívá ve správně zvolené kombinaci prádla hozeného do bubnu. Ne nadarmo se říká, že barevné prádlo se má prát s barevným, černé s černým nebo tmavým a bílé pouze s bílým. Totéž platí o ponožkách. Jestliže perete pár párů ponožek, klidně k nim přidejte další bílé prádlo. V případě, že perete mnoho párů ponožek, nechte je tak, abyste maximalizovali výsledný efekt zbělení.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vybělit bílé ponožky

Máte už zašlé ponožky? Nevadí, stačí vyzkoušet jednu z následujících metod předtím, než je vhodíte do pračky. Ponožky namočte do vody s přidáním jedné z těchto složek:

  • jedlá soda – dvě polévkové lžíce rozpusťte v teplé vodě,
  • sůl – stejný postup jako u jedlé sody,
  • citronová šťáva – šťávu z citronu nalijte do misky s vodou,
  • kyselina citronová – jedno balení vložte do misky s teplou vodou.

Jak dlouho nechat namočené ponožky v daných přísadách? Ponožky by měly být namočené několik hodin, nejlépe přes noc. Čím déle budou namočené, tím lepší výsledky můžeme očekávat.

Závěrečný krok

Po splnění předchozích kroků už za vás udělá zbytek pračka. Stačí, když ponožky vložíte do bubnu a zvolíte běžný program. Ještě jeden trik jde použít pro zvýšení výsledného efektu. Jedná se o lihový ocet, kterým naplňte skleničku a vlijte ho k pracímu prostředku.

Stejným způsobem můžete vyprat i některá trička, ale pamatujte, že se musí jednat o látku bez potisku nebo bez jiných barev. Při variantě věšení prádla venku buďte opatrní, jelikož příliš dlouhý pobyt na slunci vede k vyblednutí barev.

Zdroj: https://socksnob.co.uk/how-to-whiten-socks-make-your-white-socks-look-brand-new/