Woman Chosing White Shirt

Bílé prádlo přirozeně vybělí citron

Bílá je často považována za nepraktickou barvu, jelikož se poměrně rychle zašpiní. Právě to je také důvod, proč jsou bílé ložní prádlo či ručníky považovány za luxusní. V klasické domácnosti zkrátka nejsou udržitelné. Když už se nám totiž podaří nezašpinit, praním na vysoké teploty stejně zežloutnou nebo zešednou. Jak si tedy s tímto problémem poradit? Pomohou rady našich babiček. Pro více informací čtěte dál.

Jak čas působí na naše prádlo

Čas a používání jsou hlavními činiteli v tom, jak naše prádlo vypadá. Přece jen, čím déle ho máte, tím víc použitě bude ve finále vypadat. V dnešní době jsme ale zvyklí vše rychle obměňovat a nemáme tak takovou zkušenost s tím, jak věci udržovat v co nejlepší formě. Zato naše babičky by mohly povídat. Právě od nich pochází většina rad, které se v dnešním článku dočtete. Ne všichni totiž měli při kupování věcí takový luxus jako my dnes. Většina těchto rad navíc používá suroviny, které má v domácnosti většina z nás. A pokud ne, i tak se rozhodně vyplatí víc než drahé čisticí prostředky.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron na pomoc při bělení

Představíme si dvě hlavní formy toho, jak použít citron nebo jeho varianty při praní bílého prádla. Tou první je použití kyseliny citronové. Tu vložte do vody v poměru tři ku sedmi a nechte řádně rozpustit. Voda by proto měla být horká. Do směsi pak vložte prádlo, které byste takto měli nechat odstát alespoň několik hodin. Po namočení stačí oděvy vytáhnout a vyprat jako obvykle.

Pokud chcete dosáhnout ještě lepších výsledků, můžete použít i samotný citron. Ten stačí nakrájet na plátky a chvíli povařit v hrnci. Do vývaru pak opět vložte prádlo a nechte ho tam zhruba hodinu. Prádlo pak bude opět sněhobílé a ještě navíc bude příjemně vonět po citrusech. Právě těmito způsoby prodloužíte životnost tkanin a potěšíte tak nejen svoji peněženku, ale i životní prostředí.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/lemon-juice-laundry-bleach-alternative-22932256