276

Čaj podporuje hubnutí. Přidané koření účinky zvýší

Čaj je jedním z nejoblíbenějších horkých nápojů, které mnoho z nás pije každý den. Někdo má rád černý, zelený, jiný zase bílý, červený nebo ovocný. V každém případě si jistě rádi vychutnáte aromatický nápoj k snídani, před spaním nebo během dne. Většinou do čaje přidáváme cukr nebo med, ale můžete zvolit i přísady, které vám pomohou zhubnout pár nadbytečných kilogramů.

Jaký čaj je nejlepší pro hubnutí?

Některé druhy čajů jsou pro hubnutí mnohem lepší než jiné. Podporují totiž spalování kalorií. Nejlepší je zelený čaj, který urychluje trávení a spalování tuků. Navíc zlepšuje zdraví cév. Červený čaj blokuje vstřebávání tuků z potravy a zrychluje metabolismus. Používá se také při detoxu celého organismu. A zkusit můžete i bílý čaj, který obsahuje polyfenoly. Jde o antioxidanty, které ničí volné radikály a podporují nervový systém. Navíc urychlují spalování tuků.

Top View Hands Holding Cup With Tea Star Anise
Zdroj obrázku: Freepik

Čaj se zázvorem a skořicí je nejlepší volbou

Vynikající možností pro hubnutí je čaj se zázvorem a skořicí. Potřebujete 250 ml vody, dobrý černý čaj, tyčinku skořice, 4 cm kořene zázvoru, pár hřebíčků, plátek pomeranče a šťávu z poloviny pomeranče a špetku kardamomu. Zázvor nakrájejte a vložte do vody s ostatním kořením. Až se voda začne vařit, přidejte čaj a plátek pomeranče. Chvíli povařte. Nakonec přidejte šťávu z pomeranče, promíchejte a podávejte. Nápoj můžete přecedit, abyste se zbavili kousků koření.

Vyzkoušejte čaj s chilli a nebudete litovat

Na hubnutí je také skvělý čaj s chilli. Je to netradiční, ale chutná i funguje skvěle. Potřebujete 250 ml vody, 5 cm thajské chilli papričky, černý nebo zelený čaj podle výběru. Papričku omyjte a rozkrojte. Odstraňte semínka a vložte do hrnce s vodou. Vařte a touto směsí potom zalijte čaj. Pálivé papriky obsahují kapsaicin, který stimuluje spalování tuků. Navíc pocítíte nádherné teplo, které se vám rozlije po celém těle. To je znakem toho, že se vám zrychluje metabolismus.

Zdroj: https://www.bruutea.co.uk/blogs/news/chilli-in-your-tea, https://www.tuasaude.com/en/how-to-lose-weight-with-ginger-tea/, https://www.insider.com/guides/health/diet-nutrition/best-tea-for-weight-loss, https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-tea, https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Caj, https://www.shefinds.com/collections/4-spices-tea-speed-metabolism-burn-calories/, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35694805/, https://www.healthline.com/nutrition/capsaicin-supplement, https://www.webmd.com/diet/tea-and-weight-loss