Cestování vlakem často trvá déle než jinými dopravními prostředky
Cestování je oblíbenou volnočasovou činností k poznávání jiných krajů. Cestovat je ale třeba i za pracovními povinnostmi. Kolikrát se stane, že je pracovník vyslán na pracovní cestu. Nejčastěji k tomuto účelu využije pravděpodobně firemní automobil, případně autobus nebo vlak. Pokud cestuje do zahraničí, připadá v úvahu i cestování letadlem. Jak je na tom z hlediska časové náročnosti železnice?
Po koních přišel vlak
K přepravě z místa na místa lidé po dlouhá staletí využívali nejčastěji koně nebo koňské povozy. Bylo tomu až do 19. století do objevu parního stroje. Pak přišlo na řadu budování železnice, jež cestování značně urychlila. Její služby se využívají dodnes, i když už máme k dispozici ještě další možnosti přepravy. Cestování vlakem je sice pohodlné, nemusí být ale rychlejší než cesta autobusem nebo autem. Stačí jedno malé zpoždění, abyste nestihli domluvenou obchodní schůzku.
Ach ta zpoždění
I když se cestování po železnici v tuzemsku značně zrychlilo a zdokonalilo, stále se stává běžnou praxí, že má vlak zpoždění. A nemusí to být jen v řádu desítek minut. Poměrně často se přihodí, že je zpoždění i několikahodinové. Často za to může technická porucha na trase, někdy je na vině sebevrah, jenž se rozhodne svůj život ukončit právě skokem pod jedoucí vlak. Toto bohužel nelze nijak ovlivnit a přitom právě kvůli těmto faktorům je cestování po železnici zdlouhavé.
Když vám ujede navazující spojení
Při cestě vlakem je třeba počítat s přestupy. I když se vám podaří najít přímé vlakové spojení, více je jich takový, kdy se přestupu nevyhnete. To s sebou nese riziko, že nestihnete včas přestoupit a vlak vám ujede. Opět zde hlavní roli hraje zpoždění vlaku a to, že navazující vlakový spoj na vás nepočká. Během cestování vlakem je proto třeba se obrnit trpělivostí a někdy bohužel i dostatkem času.
Zdroj: https://lovethemaldives.com/faq/do-trains-take-longer-than-driving