Skoricovy Olej1

Skořicový olej pomáhá přecházet mnoha nemocem, využití ale najde i v domácnosti

Skořice patří do základního vybavení každé kuchyně a mezi kořením se rozhodně neztratí. Možná ale nevíte, že skořicový olej má vedle skvělé chuti také výborné účinky na zlepšení zdravotního stavu. To však není všechno, co tento olej dokáže.

Skořice je plná těch nejlepších živin, díky vitamínům a minerálům pomáhá s redukcí váhy, s lepší pamětí nebo s cholesterolem. Pokud připravíte skořici ve formě oleje, stane se přípravek vaším každodenním pomocníkem pro zdraví, ale také bude bojovníkem proti hmyzu. Jak je to možné?

Zdroj obrázku: Freepik

Skořice je skvělý spalovač tuku

Snažíte se redukovat vaši tělesnou hmotnost a nedaří se vám? Zkuste skořicový olej. Podle studií je totiž prokázané, že právě on pomáhá spalovat tuky v oblasti břicha i na dalších částech těla. Kromě snížení hmotnosti vám pomůže také vyhnat všechny nežádoucí látky z těla, včetně bakterií a toxinů.

Skořicový olej dokáže také snížit hladinu cholesterolu v krvi. Pokud máte s hladinou cholesterolu problém nebo víte, že se ve vaší rodině tato nemoc často objevuje, zařaďte do vašeho jídelníčku olej ze skořice. Ten totiž přirozené pomáhá snižovat hladinu cholesterolu i cukru v krvi a udrží správnou rovnováhu pro vaše perfektní zdraví.

Zdroj obrázku: Freepik

Skvěle pomáhá při zažívacích potížích

Už naše babičky věděly, že skořice pomáhá po těžkém jídle nebo v případě zažívacích potíží. Pro celkovou podporu metabolismu je tento přírodní prostředek velmi vhodný. Skořici také nesnáší veškerý hmyz, proto stačí trochu oleje nakapat do vonné svíčky a rázem máte domácnost bez komárů nebo otravných much.

Kapka skořicového oleje s pár kapkami avokádového oleje vám pomůže rychle zahojit kousnutí nebo bodnutí hmyzu, nepříjemné svědění bude brzy pryč.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/cinnamon-essential-oil-what-you-need-to-know-88776