Woman S Hand Closing Door Microwave Oven Sets Time Heating Food

Čištění mikrovlnné trouby pomocí citronu nebo octa je rychlé a účinné

Čištění mikrovlnné trouby dokáže být někdy velmi zdlouhavý a náročný proces. Pokud navíc nechcete používat chemické čisticí prostředky ze strachu, že proniknou do ohřívaného jídla, existuje velmi snadné řešení. Čištění pomocí těchto ingrediencí je naprosto přírodní a navíc velmi levné.

Čištění citronem

Existuje velmi jednoduchý způsob čištění mikrovlnné trouby jen pomocí citronu. Můžete to udělat dvěma způsoby. První je příprava směsi. Stačí přidat citronovou šťávu do misky s vodou. Čím více šťávy, tím lepší účinek. Takto připravenou směs vložte do mikrovlnné trouby a několik minut zahřívejte při nejvyšším výkonu.

Vodní pára, která vychází ven, pomůže zbavit se nečistot. Rozpustí také zbytkový tuk. Nejlepší je nechat misku po takovém ošetření asi 10 minut v mikrovlnné troubě. Pára vydrží déle a díky tomu se rychleji zbavíte nečistot. Oloupejte citron a nakrájejte ho na menší kousky. Vložte je do misky s vodou, vložte do mikrovlnné trouby a zahřejte. Schéma akce je stejné jako v případě první metody, účinek bude tak podobný.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže vám i jedlá soda

Dalším levným produktem, který rychle a účinně bojuje proti nečistotám v mikrovlnné troubě, je jedlá soda. Nasypte tři lžíce sody do misky s vodou a promíchejte. Potom vložte misku do mikrovlnné trouby a několik minut zahřívejte. Opakujte operaci, pokud nebylo možné poprvé odstranit nečistoty. V případě zaschlých nečistot nasypte sodu na houbu a vydrhněte špinavá místa.

A nakonec vše důkladně otřete suchým papírovým ručníkem. Pokud se rozhodnete vyčistit mikrovlnnou troubu octem, pak je princip stejný jako u dříve zmíněných způsobů. Nejprve připravte roztok (v poměru 1 : 1) a poté ho zahřejte. Ocet bude nejen bojovat proti nečistotám, ale také má dezinfekční účinek. Ani se nemusíte obávat, že se intenzivní vůně přenese na nádobí.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a17694/spring-cleaning-microwave-grime/