Bowl Scoop With Sand Lump Brown Sugar Wooden Background Brown Sugar Cube Make Unhealthy Nutrition Obesity Diabetes Dental Care Much More

Cukr si můžeme snadno vyrobit přímo doma

Co kdybychom vám řekli, že existuje způsob, jak si cukr vyrobit přímo v pohodlí domova? Ano, je to možné. V tomto článku vám ukážeme, jak si vyrobit vlastní krystalový cukr a sirob. Nejenže tak ušetříte peníze, ale získáte také radost ze samotného procesu a výsledku. Jak na to?

Výroba vlastního krystalového cukru

Pro mnoho z nás je cukr neodmyslitelnou součástí oblíbených nápojů, jako je ranní káva nebo čaj. Pokud vás překvapují neustále rostoucí ceny cukru v obchodech, máme pro vás dobrou zprávu – můžete si vyrobit vlastní krystalový cukr přímo ve svém domově. Možná se vám to zdá složité, ale ve skutečnosti to vyžaduje jen pár kroků. A navíc vaše vlastní výroba cukru bude nejen ekonomicky výhodná, ale také přinese radost z celého procesu a oceníte svůj výsledek ve formě sladkých krystalů.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí sirob z cukrové řepy

Vzpomínáte na doby, kdy si naše babičky připravovaly sirob ze sladké cukrové řepy? Tento redukovaný sirup sloužil k slazení nápojů, ale také byl používán při přípravě různých sladkostí, buchet, dezertů a dortů. Pokud byste si rádi připomněli tyto tradiční chutě, máme pro vás skvělou zprávu. Vyrobte si svůj vlastní sirup z cukrové řepy přímo ve své kuchyni. Postup je relativně jednoduchý, vyžaduje jen pár surovin a trochu času. Počítejte s tím, že na výrobu jednoho litru sirupu budete potřebovat přibližně deset kilogramů cukrové řepy, kterou připravíte a vaříte až do zhoustnutí. Po vychladnutí bude váš domácí sirup připraven k použití a budete si užívat autentickou sladkost bez zbytečných chemických přísad.

Xylitol – alternativa s přírodním původem

Pokud hledáte alternativu ke klasickému cukru, můžete se zaměřit na xylitol, známý také jako březový cukr. Tato bílá krystalická látka se podobá běžnému cukru, ale pochází z přírodních zdrojů. Pro získání xylitolu se často používá hydrolýza D-xylózy, která je však nákladná a složitá. Existuje také výroba xylitolu z kukuřice, ale ani tato metoda není příliš vhodná pro domácí výrobu. Pokud se tedy chcete pustit do vlastního cukrářského projektu, doporučujeme zůstat u osvědčeného zdroje – cukrové řepy.

Zdroj: https://gardenculturemagazine.com/make-your-own-sugar/