49516

Depilace odstraní chloupky bezbolestně, epilace ale zaručí hladkou pokožku mnohem déle

Mnoho lidí si myslí, že tyto dvě věci jsou naprosto stejné. Není to ale pravda. Při depilaci se odstraňují pouze chloupky, které vidíte na kůži. Při epilaci odstraníte celé chloupky, včetně kořínků. Podle toho si vybíráte metodu odstranění chloupků a každá z nich má pochopitelně své výhody i nevýhody. Proto se podíváme na to, která z těchto možností pro vás bude lepší.

Výhody a nevýhody depilace

Velké výhody depilace je rozhodně bezbolestné odstraňování chloupků. Proces je také mnohem rychlejší než epilace. Depilování je velmi jednoduché a zabere vám méně času. Navíc je vhodné i pro citlivou pokožku, protože s holicím strojkem nepoužíváte žádnou chemii. Jen po každém ošetření musíte použít hydratační krém, aby pokožka nebyla vysušená.

Nevýhodou je rychlost, jakou vám chloupky znovu dorostou. Nevytrhnete je i s kořínkem, takže chloupek rychle a snadno doroste. Během pár dnů budete muset proces znovu opakovat, abyste měly nádherně hladké nohy. Při nesprávném použití techniky se můžete potýkat také s podrážděním kůže, které zanechá na pokožce nevzhledné skvrny a pupínky.

2149122071
Zdroj obrázku: Freepik

Výhody a nevýhody epilace

Epilace při odstraňování chloupků odstraní celý chloupek. Více vás to bude bolest, ale na druhou stranu toto odstranění vydrží mnohem déle. Chloupky budou v budoucnosti také mnohem jemnější a přestanou tolik růst. U některých metod si můžete užít hladkých nohou i několik týdnů. Hodně záleží na tom, jakou barvu a tvrdost chloupků máte.

Nevýhodou je rozhodně bolest. Jestli máte trochu citlivější pokožku, bude vás to hodně bolet. Často se objevuje podrážděná pokožka, podkožní vyrážky a skvrny. Odradit vás může také vyšší ceny procedur v salonu i domácích epilátorů. Hlavně laserový epilátor vás bude stát poměrně dost peněz. A navíc funguje pouze na tmavé chloupky. Jakou metodu používáte vy?

Zdroj: https://theaestheticscentre.com/laser-hair-removal-vs-epilators/