Iced Cola Table

Colu zná každý, málokdo ale ví, že se hodí nejen k pití

Cola je jedním z nejoblíbenějších nápojů po celém světě. Na tmavě hnědém sladkém nápoji si pochutnáváme téměř denně. Cola se však může stát oblíbenou surovinou, sloužící nejen k utišení žízně. Věděli jste například, že ji lze využít i při úklidu? Tak „na zdraví!“.

Lék

I když tento oblíbený nápoj obsahuje mnoho cukru a chemie, je oblíbeným při léčbě zácpy, žaludečních nevolností či při škytavce. Základem úspěchu je klasická verze, obsahující cukr, nikoliv dietní. Důležité je také její podávání po lžičkách. Při škytavce použijte hodně vychlazenou colu, kterou budete kloktat.

Pleť

Pouhá lžíce coly, smíchaná s tělovým mlékem, dokáže s pletí zázraky. Pravidelné používání této směsi propůjčí pleti hebkost a dodá jí lehce opálený tón.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vlasy

Cola hravě pomůže v případě, kdy se do vlasů dostane žvýkačka. Stačí ponořit pramen v misce s colou a nechat několik minut louhovat. Žvýkačka se oddělí od vlasů sama. Lahodný nápoj také prospěje barvě vlasů a dodá jim přirozený vzhled. Postačí nalít colu na vlasy, nechat několik minut působit a následně ji opláchnout. 

Kuchyně

Oblíbená je cola při pečení masa. Díky pravidelnému potírání obsažený cukr na mase zkaramelizuje, to je pak šťavnatější. Cola poslouží také při pečení sladkých dobrot, kde ji lze použít jako náhradu vejce, oleje či rozpuštěného másla. Moučník bude krásně nadýchaný. 

Skvrny na oblečení

Ač se může zdát vylévání hnědého nápoje na světlé prádlo jako bláznovství, vězte, že je oprávněné. Cola odstraní obzvláště mastné fleky a skvrny od krve, stačí trocha nápoje nalitá na skvrnu. Stejně účinně bojuje cola proti nepříjemným zápachům, jako je pot či rybina. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Úklid

Sladký nápoj poslouží jako čistič WC, kde zničí nechtěné bakterie. Odolné skvrny neodstraní, ale jako rychlá náhrada klasického čističe bohatě postačí. Nejoblíbenější je však použití coly jako leštidla. Pár kapek nápoje pomůže s čištěním vodovodních baterií. 

Zahrada

S nechtěnými škůdci v zahradě si díky obsaženým cukrům a kyselinám poradí cola také. Levnější alternativa chemických prostředků je překvapivě účinná. Zahrádkáři jednoduše postaví misku s colou do zahrady, aby zahubili slimáky, jiní provádějí občasný postřik.

Zdroj: https://www.wideopeneats.com/13-strange-but-interesting-ways-to-use-coca-cola-around-the-house/