Little Toddler Boy Feeling Hungry Eating While Travelling By Car Child Safety Seat

Dítě ponechané v rozpáleném autě končí nezřídka tragédií. Tuto chybu rodiče stále opakují

S příchodem teplých dnů se lidé snaží o pravidelné ochlazování. Vidět můžeme ale spoustu nehod, které se stanou v autě. Nikdy byste neměli v autě nechávat své děti nebo zvířata, protože už během pár minut se může stát, že se přehřeje jejich organismus, a nebudete pak vědět, co dělat. Spousta lidí pak volá policii nebo záchrannou službu, která děti vytáhne z automobilů. Víte, co se s tělem děje, pokud k přehřátí dojde?

Rozpálené auto může způsobit zdravotní problémy

Co se s lidským tělem děje, pokud se organismus přehřeje? Může to trvat pouze několik minut, ale kvůli velkému teplu může dojít ke spoustě zdravotních problémů. Vidět ale nemusí být na první pohled, klidně se mohou projevit až za nějaký čas, kdy se bude tělo z přehřátí uzdravovat. Kdy přehřátí nastává? Jedná se o stav zvaný hypertermie. Vzniká dlouhodobým vystavením nadměrnému teplu.

Naruší se termoregulační procesy, člověk se nebude potit, aby se ochladil, a tím pádem se čím dál méně tepla dostane ven. Náchylní k tomuto problému jsou hlavně starší osoby nebo děti, protože u nich termoregulace funguje ještě jinak. Denně můžete ve zprávách vidět případy, kdy je nějaké dítě zavřené v autě a rodiče si nakupují v obchodě. Bohužel přehřátí organismu může vést až ke smrti.

Zdroj obrázku: Freepik

Tragické události nejsou výjimkou

Spousta dětí nejen u nás, ale všude ve světě na hypertermii zemře, protože jsou ve vysokých teplotách tak dlouho, že jim není pomoci. Už po několika minutách na slunci jim nebude dobře, během pár hodin tak mohou přestat dýchat, a pokud si jich nikdo nevšimne, nastane smrt i přes rychlou pomoc. K přehřátí organismu ale může dojít také z důvodu horké koupele nebo v sauně.

Mezi první příznaky patří slabost nebo bolesti hlavy, zvlášť pokud nemáte s sebou nic k pití. K tomu se pak přidá nevolnost, zvracení a postupně se dostanete do stavu, kdy budete ztrácet vědomí. Srdeční tep se bude zrychlovat, dýchání půjde velmi obtížně.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/car-safety/anyone-could-forget-kids-in-hot-car-forgotten-baby-syndrome-a3901940661/