Front View Eco Cosmetics Concept

Do koupelny ukládáme mnoho věcí, které tam ve skutečnosti nepatří

Mnozí z nás si zvykli ukládat v koupelně nejnutnější věci. V mnoha koupelnách dnes najdeme celou řadu kosmetiky, malovátek, parfémů, spodního prádla, a dokonce i léků. Ukládáme je tam, protože je to pro nás prostě pohodlnější, máme vše po ruce. Zapomínáme však na jednu důležitou věc, v koupelně je nadměrná vlhkost, která na mnoha výrobcích a zařízeních může nadělat škodu. To způsobuje, že se rychleji rozkládají, ztrácejí na kvalitě, a mohou být dokonce nebezpečné. Nezapomeňte zkontrolovat, co by nemělo být uloženo v koupelně pro vaše vlastní dobro a bezpečnost.

Co do koupelny určitě nepatří

V koupelně byste neměli ukládat nejen samotnou kosmetiku, make-up, ale ani kosmetické nástroje, například kartáče, žehličky na vlasy a feny. Zvláště když je skladujete v nádobě bez víka. Pak se většina bakterií, prachu a vodní páry usadí na štětinách, které se rychleji ničí, a také v motorech elektrických přístrojů.

Jak skladovat kosmetiku

Make-up, kartáče, štětce, stejně jako jiné pomůcky by měly být skladovány na suchém místě a chráněny před bakteriemi a prachem. Nejlépe v uzavíratelných dózách. Vhodné je také vše ukládat do uzavíratelných skříní.

Beauty Concept With Different Products
Zdroj obrázku: Freepik

Jak je to s parfémy?

Parfém je dalším produktem, který se často nachází v koupelnách. Není divu, z koupelny chceme odejít kompletně připraveni na náročný den či na důležitou schůzku. Bohužel jen málo lidí ví, že parfémy ve vlhkém prostředí jdou hůře stříkat a také v teplém prostředí ztrácejí svou sílu. Parfémy by měly být skladovány na tmavém místě, kde nebudou vystaveny teplotním změnám a kontaktu s vlhkým vzduchem. Otevřená místa v koupelnách jsou určitě špatné místo.

Léky

Stojí za to vědět, že vlhkost oslabuje účinek většiny léků, zejména antikoncepčních pilulek, které ženy často skrývají v koupelnových skříních. Léky by měly být skladovány na suchém místě při pokojové teplotě a některé v chladničce. Informace o způsobu skladování jsou vždy uvedeny na obalu výrobku. Pokud uchováváte léky v koupelnové skříni, nezapomeňte je přesunout do suché místnosti, nejlépe do ložnice.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/organizing/g2789/things-you-should-not-store-in-bathroom/