13040

Domácí pleťové masky stojí zlomek ceny a jsou jednoduché na přípravu

Pleťové masky stojí obvykle poměrně dost peněz a obsahují hodně chemických látek. Místo toho si je můžete připravit doma za pár korun a užít si pouze přírodních produktů. Proto vám dnes představíme hned čtyři možnosti na domácí pleťové masky. Všechny budou hydratovat vaši pokožku a osvěží váš vzhled. Vyzkoušejte alespoň jednu z nich a nebudete litovat.

Maska s jogurtem

Na výrobu této masky potřebujete jen 1 lžíci medu a 2 lžíce bílého jogurtu. Nic jiného na tuto pleťovou masku nepotřebujete. Směs aplikujte na čistý a vlhký obličej. Nechte působit po dobu 15-20 minut a následně směs opláchněte teplou vodou. Nezapomeňte pokožku jemně osušit čistým ručníkem, který je určený pouze na obličej. Ručník musí být z měkkého materiálu.

Léčivá síla banánu a medu

Banán je oblíbené ovoce všech Čechů, a proto ho máte jistě doma. Proto není nic jednoduššího, než zralý banán rozmačkat a přidat do něj 1 lžíci medu. Důkladně obě suroviny promíchejte a naneste si banánovou směs na čistý obličej. Nechte působit po dobu 10-15 minut a opláchněte vlažnou vodou. Banány i med hydratují pokožku a poskytnou jí mnoho vitamínů a minerálů.

15432
Zdroj obrázku: Freepik

Avokádo a olivový olej hydratují pokožku

Máte jedno avokádo navíc? Rozmačkejte ho na hladkou konzistenci. Přidejte do avokáda 1 lžíci olivového oleje a důkladně promíchejte. Na obličeji nechte směs působit po dobu 15-20 minut. Opláchněte vodou a jemně osušte obličej. Tato směs je skvělá na suchou pokožku. Výsledkem bude velmi jemná, hladká a hydratovaná pokožka.

Maska s jogurtem a citronem

Stačí vám 1 lžíce bílého jogurtu a 1 lžička čerstvě vymačkané citronové šťávy. Do směsi přidejte také malé množství medu. Jestli máte suchou a citlivou pokožku, tato maska pro vás bude dokonalá, ale musíte do ní přidat med. Nechte ji působit na tváři po dobu 10-15 minut a potom ji opláchněte. Póry budete mít krásně čisté a pleť bude vypadat jako po luxusní masce z obchodu.

Zdroj: https://alternahaircare.com/lifestyle-blog/diy-face-mask-recipes-for-glowing-skin