Beauty Face

Facemodeling se vyrovná drahým estetickým procedurám. Pleť omladí přirozeně intenzivní masáží

Kosmetické salony nabízejí spoustu invazivních i neinvazivních ošetření, která snižují vrásky, odstraňují vrásky na krku nebo bradě. Také nabízí omlazující a vyživující kúry. Ženy sahají po krémech a maskách, které zlepšují stav pokožky a vzhled obličeje, ale facemodeling, který zahrnuje balení nebo natahování speciálními náplastmi, se stává novým hitem.

Manuální terapie obličeje

Facemodeling získává na popularitě jako přirozený způsob péče o obličej bez použití invazivních ošetření a terapií v kosmetickém salonu. Manuální terapie je primárně založená na intenzivní masáži obličeje, jako například masáž kobido. Toto ošetření sestává hlavně z intenzivního hnětení kůže zvenčí i zevnitř (v ústech).

Po intenzivní masáži obličeje dochází k výrazné změně vzhledu: zlepšuje se oválný obličej, jeho střední a dolní část, vrásky jsou výrazně menší, zejména kolem očí a rtů. Masáž také umožňuje vyhladit mělké nosní brázdy, zvednutí horních víček nebo klesající koutky úst a celý obličej vypadá jako po faceliftu. Intenzivní masáž obličeje se doporučuje zejména lidem, kteří chtějí zmírnit příznaky stárnutí pokožky, zlepšit její pevnost, a dále lidem trpícím zvýšeným mimickým svalovým tonem nebo ochrnutím svalů.

Zdroj obrázku: Freepik

Průběh facemodelingu

Tvarování obličeje nejenže umožňuje redukovat vrásky a snížit oválnost tváře, ale dalším účinkem je snížení otoku obličeje. Náplasti, zvedání kůže a podkožní tkáně zlepšují oběh krve a lymfy, díky čemuž je tvář lépe prokrvená, vyživovaná a zlepšuje se tak její celkový stav.

Chcete-li efektivně a přesně nalepit pásky, musíte předem trénovat principy facemodelingu. Pouze správná aplikace vám umožní dosáhnout uspokojivých výsledků. Fyzioterapeuti trénují správné lepení mnoho měsíců, a proto jsou zapotřebí i praktické dovednosti pro modelování obličeje. Zkušený člověk by měl trénovat v oblasti nanášení náplastí a učit se, na kterých místech přináší nejlepší výsledky.

Zdroj: https://essentials.ie/2021/10/07/new-facial-treatment-facemodeling/