Diabetic Patient Measures Blood Glucose With Glucose Meter Home Woman Having Diabetes Control Analyze Glucose Level

Diabetici se musí ve stravě hlídat. Jsou ale druhy ovoce, které nevadí ani při cukrovce

Cukrovka je pro spoustu lidí velkým omezením, hlavně co se týče letního období. Některé druhy ovoce si totiž nemohou dopřát právě kvůli velkému množství cukru. Po jakém ovoci ale můžete sáhnout, pokud jste diabetik? Na výběr je toho hodně, měli byste ale přemýšlet, kolik daného ovoce denně sníte. Rozhodně by ale letní plody v jídelníčku neměly chybět.

Co by nemělo chybět v jídelníčku diabetika?

Diabetici si budou muset časem zvyknout na to, že některé potraviny jsou pro ně zapovězené. Místo toho, aby hledali jídlo, které jíst nesmí, by se měli zaměřit na to, které si naopak mohou dopřát, nejlépe v neomezeném množství. Co můžete pro své tělo udělat v každém věku a při jakékoliv nemoci? Je to nejen pravidelná hydratace, ale také dostatek živin.

Při cukrovce je nutné dbát na to, abyste do svého těla dostali dostatek komplexních sacharidů. Diabetici by měli jíst alespoň 6× denně po menších porcích, ale samozřejmě to bude záležet na každém jedinci, protože může každému vyhovovat něco jiného. Zvýšená hladina glukózy v krvi může být pro cukrovkáře velmi nebezpečná. Proto je potřeba si dávat menší porce.

Zdroj obrázku: Freepdi

Co by si měli dopřávat diabetici?

Diabetici by se měli v jídle hodně hlídat, proto by si měli dopřávat jen zdravé potraviny, které jim dodají spoustu živin, a žádné prázdné cukry nebo sacharidy. Celozrnné pečivo, ovesné vločky, divoká rýže nebo další potraviny sice nepatří mezi nejlevnější, ale pokud si chcete dopřát kvalitu, musíte sáhnout hlouběji do kapsy. Co se týče letního ovoce, které si můžete natrhat na zahradě, s diabetem se musíte také krotit.

Vitaminy, minerály a vlákninu potřebuje každý z nás. Je proto potřeba dopřávat si zdravé potraviny, mezi které patří ovoce a zelenina. Právě letní období je skvělé v tom, že spoustu toho najdete na vlastní zahradě. Okurky, rajčata nebo jahody jsou ideálními potravinami nejen k tomu, že uhasí žízeň, ale také dodají právě ty vitaminy. Diabetici si mohou dát i květák, brokolici nebo petržel či mrkev.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/article/best-fruits-for-diabetics/