Black Induction Hob With Four Burners Is Built Into Beige Marble Countertop Red Kitchen Cabinet

Indukční varná deska se díky octu a jedlé sodě bude vždy lesknout čistotou

Často využívaná indukční varná deska by se měla mýt několikrát denně, aby se pořád krásně leskla. Avšak mnoho lidí to provádí nesprávným způsobem. Vyčistěte varnou desku tak, abyste ji nepoškrábali, ale přitom ji umyli.

Deska bez škrábanců

Při čištění všech kuchyňských spotřebičů, včetně indukční varné desky, je klíčová pravidelnost. Na skleněném povrchu se rychle objeví skvrny nebo nečistoty, proto je výhodnější desku po každém použití otřít. Dbejte na to, aby deska byla již vychladlá. Stačí, když použijete vlhký hadřík a následně papírovou utěrku. Některé modernější indukční varné desky mají funkci okamžitého chlazení, takže je možné je utřít ihned po použití.

V průběhu smažení se může stát, že místa po hrnci nebo pánvi zůstanou znečištěná a deska se velmi těžce čistí. Je třeba mít na paměti, že povrch desky je hladký a je třeba s ním zacházet opatrně a nedrhnout ho. Drátěnky nebo drsné strany hub jsou vysoce nevhodné.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomozte si sodou a octem

Ti, kteří mají v oblibě přírodní a ekologickou cestu, mohou varnou desku vyčistit jedlou sodou a octem. Ocet nalijte do rozprašovací lahve a následně postříkejte znečistěnou část povrchu desky. Nechte chvíli působit a nakonec vše otřete hadříkem. Následně na desku nasypte tolik sody, kolik je potřeba na základě intenzity znečištění. Tento posypaný povrch pokropte malým množstvím vody. Pak už stačí jen desku utřít hadříkem z mikrovlákna.

Zubní pasta je efektivní prostředek pro odstranění drobných škrábanců z nejrůznějších povrchů. Obsahuje mikroplasty, které mají abrazivní vlastnosti, ale zároveň jsou velmi jemnými částicemi. Nemusíte se tedy bát poškrábání povrchu. Malé množství zubní pasty naneste na měkký hadřík a důkladně vetřete do plotny. Zbytek odstraníte vlhkou houbičkou.

Zdroj: https://simplybetterliving.sharpusa.com/simply-better-you/how-to-clean-an-induction-cooktop/