Close Up Person Making Home Comfortable

Při pravidelné péči bude plovoucí podlaha vypadat roky jako nová

Plovoucí podlahy nechybí snad v žádné moderní domácnosti. Jsou praktickou podlahovou krytinou v panelákových i činžovních bytech nebo v rodinných domech, která se hodí do všech obytných místností. Jejich neskonalou výhodou je snadná pokládka, také se jednoduše uklízí a jsou ideálním řešením v domácnostech s malými dětmi nebo mazlíčky. A jak se o plovoucí podlahy starat, aby vypadaly stále jako právě položené? Rozhodně není třeba kupovat drahé chemikálie. Naopak si vystačíte s tím, co máte doma.

Krásná jako nová

Podlaha tvoří pokoj, může jej povznést, když se leskne a vypadá jako nová. A jak takového výsledku docílit? Je dobré se zaměřit na rozmístění nábytku a dbát na to, aby na vytěžovaných trasách nechyběly běhouny, mohla by se totiž vyšlapat v podlaze cestička. Menší koberec pak stačí pravidelně vysávat. Právě hrubé nečistoty jsou pro plovoucí podlahu velkým problémem, kamínky nebo písek totiž mohou podlahu poškrábat.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejprve smeták, poté mop

Jak tedy o plovoucí podlahu pečovat? Prach, hrubé nečistoty a další částice, jako jsou psí či kočičí chlupy, se musejí odstraňovat každodenně, aby se podlaha neponičila a do rýh se nezadírala špína. Podlaha se může důkladně zamést pomocí smetáku nebo vysát běžným vysavačem se správným nástavcem, aby se nepoškodily desky a dostala se špína i z mezírek mezi jednotlivými částmi. Následně se může vytřít mopem, který se musí dobře vyždímat. Nadměrné množství vody může protéct a způsobovat zvlnění podlahy.

Postačuje ocet i saponát

Jaké prostředky pro vytírání použít? Při každodenním vysávání nehrozí přílišné zašpinění, proto stačí dodat podlaze lesk pomocí vody a octa. Na pět litrů vody v kbelíku se přidávají dvě lžíce octa. Při větším znečištění se může ještě přidat půl lžičky běžného mycího prostředku nebo se ve kbelíku může rozpustit tableta do myčky.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-mop-a-floor-1901114