Young Girl Is Holding Cleaning Product Gloves Rags Basin White Wall

Celý dům se bude blýskat čistotou i bez použití drahých prostředků

Proto, abyste měli dokonale uklizený a nablýskaný dům, nemusíte kupovat žádné drahé čisticí prostředky a mít jich vyskládaných na poličce milion, každý na něco jiného. Věděli jste, že všechny tyto drahé prostředky můžete klidně nechat stát na poličkách v obchodě? Bohatě vám k perfektně naklizenému domu postačí pár běžných surovin, jako je kyselina citronová, jedlá soda, citronová šťáva, sůl a jiné.

Zdroj obrázku: Freepik

Spálené hrnce

Se spálenými hrnci si hravě poradí jedlá soda a oxidovaná voda. Smíchejte jedlou sodu s trochou oxidované vody tak, aby výsledná směs měla konzistenci pasty. Pak už stačí jen chopit se houbičky nebo drátěnky a umýt spálené hrnce stejným postupem, jako kdybyste myli hrnce běžným mycím prostředkem na nádobí koupeným v obchodě.

Podlaha

Pokud chcete, aby vaše podlahy zářily čistotou, ani zde není podmínkou kupovat drahé prostředky na mytí podlah. Bohatě postačí vytřít podlahu pomocí teplé vody s trochou octa. Jednou za čas není od věci vytřít podlahu trochu lépe a přidat do roztoku vody a octa ještě i trochu citronové šťávy. Pomocí tohoto roztoku vyčistíte lino, dřevo, vinyl, dlaždice i další typy podlah.

Zdroj obrázku: Freepik

Spáry mezi dlaždicemi

Trápí vás zašedlé a špinavé spáry mezi dlaždicemi? Ať už se tento problém týká chodby, koupelny či sklepa, je velmi nepříjemný. Dlaždice se pak mohou blýskat sebelépe, ale místnost nevypadá uklizená. Abyste se zbavili i tohoto problému, připravte si čisticí prostředek pomocí jedlé sody a vody. Také vytvořte konzistenci pasty, vodu tedy přidávejte po troškách. Naneste pastu na všechny znečištěné spáry. Pak už stačí jen najít starý zubní kartáček a postupně nanesenou pastou vyčistit všechny spáry. Až budou všechny spáry vyčištěné, odstraňte přebytečnou pastu vlhkým hadříkem. Uvidíte, jak se najednou naklizené prostory začnou blýskat a zářit čistotou.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/uk/lifestyle/cleaning/a19619471/budget-cleaning-hacks-wouldnt-believe-work/