Organic Chicken White Duck Eggs Fridge Fresh From Farm Ready Breakfast

Vejce ani mléko do dveří lednice nepatří

Nedílnou součástí kuchyně je chladnička. Je to také jedna ze součástí domácnosti, která se obvykle pořizuje jako první. Slouží ke skladování potravin, jimž prodlužuje trvanlivost. Můžou se v ní uchovávat také hotová jídla, ovoce a zelenina. Velmi často se v ní skladují i vejce, která lidé zpravidla dávají do dveří chladničky. Není to nejlepší nápad a my si povíme, proč tomu tak je.

Jak správně uchovávat potraviny v chladničce

I uchovávání potravin v chladničce má svá pravidla. Základem je v ní udržovat čistotu, což představuje alespoň jednou za tři týdny vytřít povrch uvnitř octovou vodou, která ničí bakterie nebo plísně. Je také třeba dohlížet na to, aby v chladničce nebyly potraviny napadené plísní nebo s prošlou trvanlivostí. Tu prodlouží jejich uložení do vakuových sáčků. Proto se vyplatí mít doma vakuovačku.

Do dveří vajíčka ne

Ve dveřích chladničky se zpravidla uskladňují vejce. Je tam na ně dokonce vytvořený speciální prostor. Přitom je to nejméně vhodné místo. Když se dveře chladničky otevřou, prostor se oteplí. To může mít na vejce negativní vliv. Představte si, kolikrát za den se do chladničky chodí. Pokaždé dojde k ohřátí. Z tohoto důvodu je zcela nevhodné vejce dávat do dveří chladničky.

Zdroj obrázku: Freepik

Kam vejce raději uskladnit

Lepší místo pro uskladnění čerstvých vajec je uvnitř ledničky. Neměla by ale být skladována v papírové přepravce, ve které jsme je přinesli z obchodu. Může být kontaminována bakteriemi. Lze je dát třeba do zeleninového oddílu.

Do dveří ale nepatří ani otevřené mléko, které tu také může rychleji podlehnout zkáze. I když to místo k tomu svádí, vhodné není. Proč umisťují výrobci držák na vejce do dveří, je záhadou. V každém případně ho můžete přemístit, a ne striktně dodržovat jeho umístění. Do dveří lze dát například marmeládu, povidla, hořčici nebo kečup.

Zdroj: https://www.incredibleegg.org/recipes/egg-tips-tricks/egg-storage/