Cropped Woman Cleaning Window Wearing Special Apron

Zvládněte předvánoční úklid v klidu. Základem je promyšlený plán

Předvánoční úklid je prokletím mnoha lidí, protože to není nic příjemného. Nicméně, znát několik osvědčených triků je výhoda. Pomohou vám se rychle vypořádat s největším strašákem Vánoc. Mytí oken, podlah nebo důkladné čištění koupelny nebylo nikdy tak snadné. Váš domov bude zářit čistotou a vy přivítáte hosty v tomto magickém čase bez rozpaků. Jak důkladně vyčistit dům před Vánocemi? Kde začít?

Organizace je základ

Začněte vánoční úklid pečlivým plánováním a rozdělením povinností mezi členy domácnosti. Otřete nábytek shora dolů, aby se neusazoval na spodních částech. Vydrhněte koupelnu nebo kuchyň pomocí čisticích prostředků pro domácnost. V této roli bude skvěle fungovat jedlá soda nebo kyselina citronová. Třepání koberců, vysávání a čištění podlah nechte až na konec čištění.

Rozdělte si úklid do jednotlivých dnů

Další věcí je naplánovat úklid na jednotlivé dny. Nenechávejte všechno na poslední chvíli, nebo na jeden jediný den. To způsobí, že práce bude méně efektivní a vy unavení. Nejlepší je, když práci rozdělíte na etapy. Jeden den strávíte úklidem koupelny a další den úklidem kuchyně. V dalším plánu umýt okna a vyčistit obývací pokoj. Vše záleží na tom, jak velký je váš byt nebo dům.

side-view-woman-cleaning-surface-with-cloth-kitchen
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění nábytku

Obecný předvánoční úklid by měl začít tím, že se zbavíte nepotřebných věcí. Nejprve projděte všechny věci v zásuvkách. Posuďte, které z nich jsou nezbytné a které stojí za to darovat nebo prodat. Poté důkladně umyjte vnitřek nábytku, zásuvek a zákoutí. Nezapomeňte, že platí pravidlo utírání prachu shora dolů. Díky tomu se vyhnete usazování nečistot na již vyčištěných regálech. Nakonec vyleštěte skříně zvenčí, můžete provést vhodnou přípravu sami. K tomu budete potřebovat citronovou šťávu a olivový olej. Spojte výrobky dohromady v malé misce (poměr 1: 1). Poté aplikujte výrobek na čistý hadřík a důkladně umyjte čela. Tato směs snadno vyleští nábytek a obnoví jeho bývalou slávu.

Úklid kuchyně

Začněte čistit kuchyň důkladným vyčištěním zařízení. Pro tento účel používejte čisticí prostředky pro domácnost. Pro mytí myčky, trouby nebo mikrovlnné trouby bude užitečné řešení na bázi jedlé sody. Chladnička by měla být ošetřena kyselinou citronovou, protože eliminuje zápach. Nakonec důkladně umyjte všechny skříně a pracovní desky.

Lesklé podlahy a čisté koberce

Nechte čištění podlahy až do samého konce, kdy jste vyčistili celý dům. Nejprve důkladně otřete koberec. Dělejte to venku, abyste zabránili usazování prachu na nábytku. Nalijte teplou vodu do kbelíku a namočte do něj špičku mopu, důkladně vyždímejte. Pak umyjte podlahy v celém domě, nezapomeňte vyčistit prostory pod pohovkou nebo stolem. Nakonec povrch otřete do sucha plochým mopem, abyste se zbavili šmouh. Vyklepané a nejlépe vymrzlé koberce vraťte na své místo. Nyní se můžete radovat z dokonale čisté a útulné domácnosti.

Zdroj: https://daisiesandpie.co.uk/the-big-christmas-clean/