Closeup Shot Insect Green Leaf

Jednoduchá past zbaví kuchyni všech octomilek. Pomůže ovoce nebo obyčejný ocet

Ovocné mušky jsou velmi otravným hmyzem, kterého je potřeba se co nejrychleji zbavit. K tomu můžete použít chemické prostředky, ale mnohem lepší a šetrnější nejen k lidskému zdraví, ale také životnímu prostředí bude použití domácích metod. Jsou levné, účinné a hlavně jde o produkty, které najdete doma v kuchyni. Jak si vyrobit past na ovocné mušky?

Ovocné mušky milují starší ovoce

Jestliže doma najdete ovocné mušky, bude to zejména proto, že nemáte uklizenou kuchyňskou linku nebo jste nechali ovoce moc dlouho v misce. Protože časem hnije a ztrácí čerstvost, láká mušky, které si na něj přijdou pochutnat. Není to ale jedna muška, přiletí celá kolonie. Je proto velmi těžké se jich zbavit. Pomocí nejen octa si ale můžete vyrobit past, do které se snadno chytí, a potom už bude snadné je dostat z vaší domácnosti.

A jak vůbec ovocné mušky vypadají? Je to malý hmyz, který se objeví na jaře a doma ho můžete najít až do podzimu. V každé domácnosti možná nějaké najdete, ale je velmi těžké se jich zbavit, protože je láká vůně shnilého ovoce nebo zeleniny. Nevadí jim ani víno nebo džem, proto je potřeba svou kuchyň udržovat v čistotě a pravidelně ji uklízet.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaká past bude pro mušky nejlákavější?

Co se týče ovocných mušek, nedožijí se vysokého věku právě proto, že je nalákáme do pasti. Potrava, kterou jim necháte venku k dispozici, je přivábí. A právě to je recept na chycení mušek. Jestliže se jich chcete zbavit, můžete si nakrájet kousek ovoce, dát ho do misky, přikrýt fólií, do které uděláte několik dírek, a poté misku položte na místo, kde se mušky nejčastěji objevují.

Kromě ovoce můžete vyzkoušet ještě ocet, který smíchejte s prostředkem na mytí nádobí. Pokud k nim přidáte ještě trochu vody, vznikne směs, kterou můžete na mušky nastříkat nebo ji také nalít do misky. Ocet je pro mušky velkým lákadlem, kterému neodolají.

Zdroj: https://foodnetwork.co.uk/how-to/articles/how-to-get-rid-of-fruit-flies