Interested Tanned Woman Enjoying Beach Debonair Young Woman Spending Time Resort

Užijte si krásné opálení rychleji a déle. Stačí do jídelníčku zařadit několik jednoduchých produktů

Zlaté opálení je pro mnohé stále synonymem úspěšné dovolené. I když lékaři varují před nadměrným vystavením slunci, má své četné fanoušky. Je však velmi důležité opalovat se moudře. Po těchto produktech sáhněte, pokud chcete opálení urychlit.

Zdravé opalování

Povědomí veřejnosti o zdravém opalování neustále roste. Stále více lidí se vyhýbá slunci na jeho vrcholu během dne, a to hlavně mezi 11. a 15. hodinou. Rakovina kůže je stále častější a včasná diagnostika znamená větší šanci na vyléčení. Lékaři však stále bijí na poplach. Slunce je třeba, abychom žili, jenomže jako u všeho, nic se nesmí přehánět.

Příliš časté vystavení plnému slunci znamená nejen vyšší riziko rakoviny kůže, ale také mnohem rychlejší procesy stárnutí. Namísto smažení se na slunci jako na pánvi stojí za to zahrnout do stravy dietní výrobky, které urychlí zlatavou záři na pokožce a zároveň ji tam i zafixují. Jednou z klíčových složek je správná hydratace. Musíte pamatovat na minimálně 2 litry vody denně. Během letních měsíců i více.

Zdroj obrázku: Freepik

Betakaroten, nejlepší přítel vaší pokožky

Betakaroten účinně vyřazuje toxické účinky volných radikálů. Používá se jako lék při onemocněních očí a kůže. Má také příznivý vliv na práci imunitního systému a kvalitu opálení. Nejenže urychluje získávání krásných zlatých odstínů pleti, ale také je udrží déle. Má také preventivní účinek na kožní buňky, chrání je před škodlivými účinky slunečního záření. Dá se nazvat přírodním UV filtrem.

I když kosmetický průmysl nabízí skutečně mnoho sofistikovaných produktů pro každou okolnost, stojí za to připomenout, že neexistuje lepší péče o zdraví a krásu než vyvážená strava bohatá na zeleninu a ovoce. Léto nás hýčká nabídkou sezónních pochoutek, po kterých musíte také sáhnout, abyste posílili a zpevnili pokožku vystavenou slunečnímu záření. Vyberte si dobré zdroje vitamínu C, které v naší zeměpisné šířce nejsou citrusy, ale jahody, maliny, rybíz, angrešt a ostružiny.

Zdroj: https://www.oliocarli.us/magazine/styles-and-trends/food-for-tanning