Hair 1838728 1920[1]

Konečky zvládnete ostříhat i sami. Stačí dodržet pár pravidel a použít jednoduchý trik

Vlasy někdy potřebují ostříhat, přibarvit či jinou úpravu. Od té doby, co se zavřely kadeřnické salony, zůstaly jsme na potíže s roztřepenými konečky vlasů sami. Naštěstí nám ale nemusí zbývat pouze oči pro pláč. S roztřepenými konečky si dokážeme poradit sami. Aby se vám tento krok podařil, dodržujte několik málo jednoduchých pravidel.  

Zničené konečky

Když jsou konečky vlasů roztřepené, poškozené nebo zesláblé, je důležité je ostříhat. Vlasy tak budou vypadat lépe a vizuálně silnější. Nejproblematičtější částí stříhání vlastních vlasů jsou okraje, které vyžadují velkou přesnost. Jste si jistí, že zvládnete ostříhat vaše nádherné kadeře? Potom tedy jdeme na to! Nejdříve si obarvěte vlasy, a pokud vše vyjde, jak má, vrhněte se na stříhání.

Zdroj obrázku: Pixabay

Správné nůžky

Dobré stříhání začíná u výběru správných nůžek. A to i tehdy, pokud potřebujete u dlouhých vlasů zkrátit pouze konečky. Ani na vteřinu nedoporučujeme přemýšlet nad tím, že byste použili nůžky, kterými stříháte papír. Nejlépe objednejte kadeřnické nůžky z internetu, které nestojí závratnou sumu. Pokud je objednávat nechcete, vezměte si takové, které mají mírně špičatý hrot. Například krejčovské nůžky budou ideální. Určitě ale musí být velmi ostré.

Zdroj obrázku: Pixabay

Krok číslo dvě

Pozor! Vlasy si nestříhejte v žádném případě mokré, řádně je vysušte. Když jsou vlasy mokré, jsou přirozeně delší, jakmile uschnou, jsou opět kratší. S takovou byste mohli být zklamaní, že jste své vlasy ostříhali víc, než jste chtěli. Po vysušení budou vlasy v reálné délce a přesné podobě. Své suché vlasy přečešte hřebenem, aby nebyly zacuchané. Předtím než vlasy začnete stříhat, řádně si je prohlédněte a rozmyslete si, o kolik centimetrů je třeba stříhat. Vlasy také můžete ostříhat jednoduše tak, že předkloníte hlavu a sčešete je dopředu. Poté ihned na začátku pěšinky, uprostřed čela nahoře, svážete vlasy do těsného culíku. Dbejte na to, aby byly všechny pramínky stejnoměrně vyčesané. Poté ustřihněte například pět centimetrů. Vlasy budou rovnou i sestříhané.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/g23602022/how-to-cut-your-own-hair/