Poceni1

Nadměrné pocení není příjemné nám ani okolí. Ozdravná kúra může pomoci

Mezi nelichotivé vlastnosti člověka může patřit také nadměrné pocení. Právě pot vytvoří nepříjemné mokré fleky na oblečení i nežádoucí pach. Jak se zbavit nadměrného potu a cítit se komfortně v každé situaci? Podívejte se na ty nejúčinnější rady.

Abnormální pocení může být důsledkem větší fyzické aktivity či stresu, anebo přímo onemocněním. Zvýšená aktivita žláz, které mají na starost pocení, ovlivňuje totiž autonomní onemocnění. Příčinou takové nemoci může být například zvýšená hladina cukru v krvi, dědičnost nebo třeba menopauza. Nadměrné pocení způsobuje ale také kouření, velký stres nebo větší konzumace alkoholu.

Zdroj obrázku: Freepik

Skvělý recept proti nadměrnému pocení

Chcete se snadno, rychle a hlavně účinně zbavit nadměrného pocení? Pak zkuste vyřadit všechny škodlivé návyky, které mohou pot ovlivnit. Určitě se snažte zbavit návyku kouření nebo nadměrného požívání alkoholu. Vedle pestré stravy a zdravého životního stylu můžete také vyzkoušet tento skvělý recept, který pomáhá od nepříjemného potu.

Pro přípravu jednoduchého receptu budete potřebovat pouze:

  • jedlou sodu,
  • vodu,
  • vatové tampony,
  • sklenici nebo láhev.
Zdroj obrázku: Freepik

Příprava je velmi jednoduchá

Ve večerních hodinách, ještě než půjdete spát, rozpusťte asi lžíci jedlé sody v půl litru teplé vody. Důkladně promíchejte, aby se jedlá soda dobře rozpustila. Než vám voda vychladne, připravte si vatové tampony, které budete potřebovat mezi prsty na nohou.

Po vychladnutí si vložte nohy do vody s jedlou sodou a nechte roztok chvíli působit. Poté nohy vyjměte a osušte. Do vody namočte vatové tampony, vyždímejte a vložte mezi prsty na nohou. Zakryjte je bavlněnými ponožkami a vydržte s nimi po celou noc. Ráno můžete ponožky i vatové tampony sundat.

Tuto kúru opakujte třikrát týdně, dokud nezmizí veškeré příznaky nadměrného pocení nebo nepříjemného zápachu. Určitě vám tento snadný recept pomůže.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-stop-sweating-armpits