Insect Pests Aphid Shoots Fruits Plants Spider Mite Flowers Pepper Attacked By

Mšice nepohrdnou ani pokojovými rostlinami. Zachraňte své zelené kamarádky pomocí domácích surovin

Myslíte si, že mšice napadají jen zahradní rostliny? Velký omyl! Ve skutečnosti se mohou dostat i na pokojové rostliny a pěkně si na nich pochutnat. Mšice jsou doma i na zahradě velkým problémem, protože masivně ničí mladé výhonky, vysávají buněčnou šťávu z rostlin a velmi rychle se množí. Jestli jste je u sebe doma zahlédli, musíte s nimi rychle zatočit, jinak rostlinu nezachráníte. Naštěstí existuje pár pomocníků, kteří vám vždy rychle pomohou, a máte je neustále doma.

Česnek přinese zdraví vám i rostlinám

Česnek má obrovský vliv na lidské zdraví. Jeho vlastnosti ale můžete využít i v případě, že chcete bojovat se mšicemi. Musíte si jen připravit domácí sprej. Zeleninu stačí rozdrtit, vhodit do zavařovací sklenice a zalít litrem převařené vlažné vody. Nechte minimálně den louhovat na teplém místě. Potom přelijte do lahve s rozprašovačem a jednou denně rostlinu nastříkejte. Po několika dnech se počet mšic viditelně sníží. Počítat ale musíte se silným česnekovým zápachem.

Zdroj obrázku: Freepik

Ekologické řešení za pár korun

Jedlá soda je úžasným produktem, který můžete v domácnosti využít na mnoho způsobů. Výhodou je, že je velmi levná a zcela ekologická. Jedlá soda na mšice působí rychle a potřebovat budete jen dvě lžíce jedlé sody, které rozmícháte ve dvou lžících mycího prostředku nebo šedého mýdla v litru vody. Směs promíchejte, nalijte do lahve s rozprašovačem a aplikujte na rostliny. Nechte nějakou dobu působit a potom rostlinu opláchněte ve sprše.

Silné vůně mšice zaručeně odradí!

Jestli vám nevadí vůně octa, můžete použít výše popsaný univerzální produkt smíchaný s vodou v poměru 1 : 1 a postříkat jím rostliny. Jestli jste mšice už zabili a chcete zamezit jejich návratu, začněte pěstovat rostliny se silnou vůní. Do blízkosti pokojových rostlin můžete umístit pár květináčů s mátou. Budete mít bylinky do nápojů a zároveň odradíte mnoho škůdců, aby napadli vaše pokojové rostliny. Tyto metody ale můžete samozřejmě využít také na zahradě.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/hpgen/indoor-aphid-control.htm