Mšice nepohrdnou ani pokojovými rostlinami. Zachraňte své zelené kamarádky pomocí domácích surovin

Myslíte si, že mšice napadají jen zahradní rostliny? Velký omyl! Ve skutečnosti se mohou dostat i na pokojové rostliny a pěkně si na nich pochutnat. Mšice jsou doma i na zahradě velkým problémem, protože masivně ničí mladé výhonky, vysávají buněčnou šťávu z rostlin a velmi rychle se množí. Jestli jste je u sebe doma zahlédli, musíte s nimi rychle zatočit, jinak rostlinu nezachráníte. Naštěstí existuje pár pomocníků, kteří vám vždy rychle pomohou, a máte je neustále doma.

Česnek přinese zdraví vám i rostlinám

Česnek má obrovský vliv na lidské zdraví. Jeho vlastnosti ale můžete využít i v případě, že chcete bojovat se mšicemi. Musíte si jen připravit domácí sprej. Zeleninu stačí rozdrtit, vhodit do zavařovací sklenice a zalít litrem převařené vlažné vody. Nechte minimálně den louhovat na teplém místě. Potom přelijte do lahve s rozprašovačem a jednou denně rostlinu nastříkejte. Po několika dnech se počet mšic viditelně sníží. Počítat ale musíte se silným česnekovým zápachem.

Zdroj obrázku: Freepik

Ekologické řešení za pár korun

Jedlá soda je úžasným produktem, který můžete v domácnosti využít na mnoho způsobů. Výhodou je, že je velmi levná a zcela ekologická. Jedlá soda na mšice působí rychle a potřebovat budete jen dvě lžíce jedlé sody, které rozmícháte ve dvou lžících mycího prostředku nebo šedého mýdla v litru vody. Směs promíchejte, nalijte do lahve s rozprašovačem a aplikujte na rostliny. Nechte nějakou dobu působit a potom rostlinu opláchněte ve sprše.

Silné vůně mšice zaručeně odradí!

Jestli vám nevadí vůně octa, můžete použít výše popsaný univerzální produkt smíchaný s vodou v poměru 1 : 1 a postříkat jím rostliny. Jestli jste mšice už zabili a chcete zamezit jejich návratu, začněte pěstovat rostliny se silnou vůní. Do blízkosti pokojových rostlin můžete umístit pár květináčů s mátou. Budete mít bylinky do nápojů a zároveň odradíte mnoho škůdců, aby napadli vaše pokojové rostliny. Tyto metody ale můžete samozřejmě využít také na zahradě.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/hpgen/indoor-aphid-control.htm