Black White 3581502 1920

Nadměrné pocení znepříjemňuje život. Několik triků od něho osvobodí

Pocení je přirozený proces, který pomáhá regulovat tělesnou teplotu člověka. Někteří lidé však trpí tzv. hyperhidrózou, což znamená, že se potí více, než je nutné. Naštěstí existuje několik účinných způsobů boje s tímto problémem. Vyzkoušejte tyto osvědčené triky a skoncujte s propoceným oblečením.

Pomocník číslo jedna: antiperspirant

Nejjednodušším způsobem, jak se vypořádat s nadměrným pocením, je antiperspirant, který většina lidí již denně používá. Většinu jich koupíte v běžné drogerii, ale některé pouze v lékárně. Volně prodejné antiperspiranty bývají méně dráždivé než ty na předpis. Začněte s volně prodejnou značkou a pokud nebude fungovat, zeptejte se svého lékaře na předpis.

Zdroj obrázku: Pixabay

Možná máte antiperspiranty spojeny jen s použitím do podpaží. Ale mnoho z nich můžete použít i na jiné oblasti, kde se potíte, například na ruce, nohy a také na linii vlasů. Neaplikujte antiperspirant pouze ráno, ale i během dne nebo večer před spaním. 

4 kroky, které pomůžou zvládnout silné pocení

Zatímco zkoušíte různé antiperspiranty nebo jinou léčbu, kterou vám doporučil lékař, můžete do své denní rutiny zahrnout i následující triky, které vám pomohou snížit silné pocení. 

  1. Noste lehké a prodyšné látky, jako je bavlna, len nebo hedvábí. Když víte, že budete celý den v horku, vezměte si s sebou náhradní tričko. 
  2. Ke sprchování používejte antibakteriální mýdla potlačující vznik bakterií, které způsobují zápach. Vždy se důkladně osušte a použijte antiperspirant. 
  3. K absorpci potu používejte speciální vložky do podpaží a do bot. 
  4. Vyhýbejte se silně kořeněným jídlům a alkoholu, obojí totiž přispívá k silnému pocení. 
Zdroj obrázku: Pixabay

Recept na domácí roztok proti pocení nohou

Jak se vypořádat s nadměrným pocením nohou? Řešením může být ošetření pokožky jedlou sodou. Jak to funguje? 

Večer rozpusťte vrchovatou lžíci jedlé sody v půl litru teplé vody a promíchejte. Připravte si 8 kousků gázy nebo vatových tamponů. Když roztok vychladne, namočte do něj gázu nebo tampony a vyždímejte. V roztoku si umyjte nohy a lehce osušte ručníkem. Poté si mezi prsty vložte vlhké tampony a na noc si oblečte lehké bavlněné ponožky. Ráno odstraňte. Tuto hojivou kúru opakujte třikrát týdně.