Open Dishwasher Door Close Up

Myčku dobře vyčistí jedlá soda nebo kyselina citronová

V mnoha domácnostech najdeme jako domácího pomocníka myčku na nádobí. Uspoří vodu a práci, proto je tolik oblíbená. Je však třeba jí věnovat pravidelnou péči a čistit ji od zbytků jídla a různých usazenin. Jen tak zajistíte, že nádobí bude vždy čisté. Co vám určitě pomůže?

Když koupené přípravky nefungují

K čištění myčky nádobí lze koupit k tomu určené čisticí prostředky. K dostání jsou běžně v drogeriích. Mnohdy se ale stane, že myčku nevyčistí tak dokonale, jak bychom si představovali. V takovém případě lze sáhnout po domácích prostředcích, které se při čištění myčky také osvědčily. Jejich výhodou je, že jsou levnější a nezatíží tolik rodinný rozpočet.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak často myčku čistit

Uvědomte si, kolik nečistot v myčce nádobí musí být, když ji každý den používáte. Jen těch zbytků jídla, které jí prošly. A některé v ní i zůstaly usazené. Pak se stane, že se z myčky line nelibá vůně, což značí, že nastal vhodný čas na to, ji vyčistit. Pochopitelně nemusíte čekat na to, až myčka začne páchnout, a do jejího čištění s můžete pustit mnohem dříve. Ideální je to dělat aspoň jednou za dva týdny.

Pomůže kyselina citronová i jedlá soda

Jedlou sodu i kyselinu citronovou pravděpodobně ve své domácnosti mít budete. Jedlá soda je vhodným prostředkem pro zlepšení třených těst, která jsou díky ní nadýchaná jako peřinka. Kyselina citronová má zase čisticí a bělicí vlastnosti. Proto je můžete použít i na čištění myčky nádobí.

Kyselina citronová i odmašťuje. Můžete ji smíchat s vodou v poměru 1 : 2 a nechat ji v myčce působit asi čtvrt hodiny. Pak spustíte mycí program, aniž byste do ní ovšem dali nádobí. Necháte ji mýt naprázdno. To samé lze udělat s jedlou sodou, která odstraňuje nepříjemné pachy a nečistoty, nebo s octem, který je účinný na vodní kámen. I jedlou sodu a ocet lze přidat při mycím programu.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-a-dishwasher-with-vinegar