Poloha psa ve spánku prozradí mnohé o tom, jak se cítí
Psi jsou oblíbenými domácími mazlíčky. Pro Čechy je charakteristické, že jsou to velcí milovníci psů, a tak není divu, že je najdeme v mnoha domácnostech. Lidé si je pořizují nejen pro ostrahu majetku, ale zejména jako společníky a kamarády.
Důležitá je výchova psa
Aby měl člověk ze psa radost, musí ho správně vychovat. Začít je třeba hned od štěněte, kdy je nutné ho naučit základní povely. Neméně důležité je chození na vodíku a venčení venku, nikoliv doma na podložce. Chce to se obrnit trpělivostí a důsledností. S tímto přístupem vychováte psa, který vás bude respektovat. A to je základem pro soužití člověka a psa.
Jak se naučit poznat psí řeč
Když člověk se psem žije v jedné domácnosti, postupně se naučí rozeznávat, co pes svým chováním chce vlastně říct. Je to inteligentní zvíře, na úrovni asi dvouletého dítěte. Svým jednáním dokáže hodně napovědět. Jak se cítí, říká postavení ocasu i uší. Ale také z toho, jak si pes lehne, lze odhadnout, jak se zrovna cítí.
Jak často a dlouho pes spí
Asi nikoho nepřekvapí, že psi jsou poměrně dobří spáči. Dokážou prospat až 12 i 15 hodin denně. Spánek prostě milují a potřebují ho, protože jim dodává energii, kterou potřebují během aktivní části dne.
Polohy psa při spánku
Během spánku mohou psi spát na břiše, na boku, stočení do klubíčka, s hlavou na tlapkách. Pokud spí na boku, znamená to, že pes je uvolněný a odpočívá v hluboké spánkové fázi. Pes svému pánovi důvěřuje a cítí se v bezpečí.
Poloha na zádech prozradí o psovi, že je naprosto uvolněný, protože odhaluje své nejcitlivější tělesné partie. Naproti tomu poloha sfingy, kdy má pes hlavu na předních tlapkách, říká, že je připravený kdykoliv vyrazit ven. Není to relaxační pozice, ale spíše vyčkávací. Pes se nemusí cítit bezpečně, případně netrpělivě očekává, až si jeho páníček vypije oblíbenou kávu, aby mohli spolu jít na procházku. (1,2)
Zdroje: 1. https://casper.com/blog/dog-sleeping-positions/ 2. https://pupford.com/dog-sleeping-positions/