Woman 1948939 1280

Na lupy ve vlasech zabírají věci, které ženy používaly doposud jen na zlepšení svého zdraví

Lupy jsou onemocnění pokožky hlavy, které se projevuje odlupováním vrchní vrstvy pokožky hlavy. Toto onemocnění může být doprovázeno seboreou nebo zvýšeným svěděním kůže. Malé množství lupů může být normálním příznakem umírání a odlupování kůže, nicméně když je jeho množství velké, je lepší začít bojovat. Jakmile se tento problém objeví, nemusíme okamžitě utrácet jmění v lékárně. Existují osvědčené a domácí způsoby, jak se s lupy vypořádat.

Masáž vitamínem C

Citron může být velmi užitečný v boji proti lupům. Způsob použití je jednoduchý – stačí jej rozpůlit a jednou polovinou masírovat pokožku hlavy po dobu 10 minut. Tento postup opakujte jednou denně po dobu jednoho týdne. Masáž, kterou provádíme během tohoto postupu, pomáhá proti lupům, zlepšuje stav pokožky a uvolňuje odumřelé buňky, které snadněji upadnou. Citron lze také vymačkat a umýt hlavu odvarem z jedné polévkové lžíce citronu a vařené vody.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Síla bylin

Kopřiva je léčivá a kosmetická rostlina, používaná v zahradnictví, jako krmivo nebo jako barvivo. Jak jeho kořen, tak jeho listy mohou být použity k boji proti lupům. Pro přípravu je třeba zalít vroucí vodou hotový kopřivový čaj nebo sušené listy (1 čajová lžička na 1 šálek vody). Po ochlazení vlasy odvarem opláchněte.  

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Sáhněte do spižírny!

Vejce pomůže v případě, že se vlasy více mastí. Rozšlehejte vaječný bílek, přidejte žloutek a pěnu důkladně promíchejte. Na umyté vlasy aplikujte masku a jemně ji vmasírujeme. Přikryjte hlavu ručníkem, nechte působit půl hodiny a opláchněte studenou vodou. Namísto vajíčka lze použít přírodní jogurt. Vmasírujte jogurt do pokožky hlavy, přikryjte ji ručníkem a nechte hodinu působit. Masku smyjte vlažnou vodou. Bakterie obsažené v jogurtu obnovují rovnováhu pokožky. Dalším způsobem, jak se zbavit lupů, je jablečný džus nebo řepa. Dvě lžíce šťávy z čerstvě vymačkaného ovoce smíchejte s vodou, a poté směsí hlavu opláchněte. Řepná šťáva se míchá s kosmetickým octem, aplikuje se na hlavu a omyje. Pokud je to nutné, může být tato léčba opakována.