Low Section Cleaner Mopping Floor Kitchen

Na mytí je vhodné podlahu předem připravit. Šmouhám předejde ocet

Bez ohledu na to, jak pečlivě se snažíme utřít prach a nečistoty, se často setkáváme s další výzvou – šmouhami a skvrnami na podlaze. Ty mohou působit neupraveně a nečistě, ale nezoufejte. Existuje několik efektivních triků, které vám pomohou dosáhnout dokonale čisté a lesklé podlahy bez jediné šmouhy. V následujících řádcích vám poskytneme rady a tipy, jak se vypořádat s tímto nepříjemným problémem.

Příprava před vytíráním

Předtím, než se pustíte do čištění podlahy, je důležité provést správnou přípravu. Zapamatujte si, že přílišné množství vody a čisticích prostředků může podlaze spíše uškodit než pomoci. Před vytíráním vyždímejte mop nebo hadr, abyste minimalizovali přebytečnou vlhkost. Dále odstraňte větší nečistoty, které by mohly podlahu poškrábat. A nezapomeňte, posledním krokem před vytíráním je důkladné vysátí celé podlahy, které pomůže odstranit volný prach a nečistoty.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné použití čisticích prostředků

Abyste dosáhli nejlepších výsledků, měli byste čisticí prostředky správně používat. Nikdy je nenalévejte přímo na podlahu, ale smíchejte je s vodou v kbelíku podle doporučení výrobce. Tím se zajistí, že prostředek bude efektivně působit a rozloží se rovnoměrně po celé ploše. Doporučuje se také volit ekologické prostředky, které nejenže jsou šetrné k životnímu prostředí, ale také mohou lépe fungovat na podlaze, zabrání nežádoucím šmouhám a zanechají příjemnou vůni.

Využití octa pro lesklou podlahu

Pokud se potýkáte se šmouhami na podlaze, máme pro vás jednoduché a levné řešení. Přidejte trochu octa do vody, kterou budete používat při vytírání. Ocet zanechá podlahu lesklou a zbaví ji nepříjemných šmouh a skvrn. Stačí přibližně jedna sklenice octa na pět litrů vody. Pokud vám vadí zápach octa, můžete přidat pár kapek esenciálního oleje pro příjemnější vůni. Nezapomeňte také použít teplou vodu, aby se ocet lépe promíchal a byl účinněji rozložen po celé podlaze. S těmito jednoduchými tipy a využitím octa budete mít vždy čistou a lesklou podlahu bez šmouh, která bude příjemně vonět.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a657047/keep-your-floors-sparkling-clean/