Pantheon

Na zimní dovolenou do Říma, nebo 3 tipy na ty nejlepší památky

Období zimních dovolených je již téměř za rohem, a zatímco někteří preferují útěk za teplem do exotických krajin, najdou se i tací, kteří dávají přednost zájezdům spojeným s poznáním nové kultury a zajímavých památek. Dnes jme připravili článek o tom, proč se vyplatí vyrazit do Říma a které tři památky vám určitě vyrazí dech.

Věčné město Řím

Řím je ne nadarmo nazýván věčným městem, neboť se v něm mísí bohatá historie se zajímavou kulturou a výtečným jídlem. Obdivovat zde můžeme jak památky z období antiky, tak i renesanční umělecká díla, nebo i výtvory moderního umění. V Římě si prostě každý přijde na své, přičemž existuje několik památek, které jsou natolik obdivuhodné, že ohromí naprosto každého.

Pantheon

Pantheon je starověký chrám přímo v centru Říma, přičemž se jedná o jednu z nejlépe zachovaných římských památek tohoto období. Chrám byl postaven Marcusem Vipsaniusem Agrippou, a to v letech 29–19 před naším letopočtem. Původně se jednalo o chrám všech bohů, avšak roku 609 našeho letopočtu byl Pantheon zasvěcen Panně Marii a mučedníkům. Transformace antického chrámu na kostel se dá pokládat za jeho záchranu, neboť množství antických památek bylo postupem času ničeno a rozebíráno na stavbu jiných velkolepých křesťanských staveb.

Fontána di Trevi

Fontána di Trevi byla vybudována v 18. století a jedná se tak o poměrně „novou stavbu“. Svojí majestátností a propracovanými detaily však zaručeně zaskočí každého cestovatele. Jedná se o jedno z nejvíce navštěvovaných míst v Římě, které je vždy spojeno s houfem turistů.

Castel Sant’Angelo

Andělský hrad byl původně mauzoleem císaře Hadriána, avšak známý je především jako papežská pevnost a vězení. Stavba hradu byla dokončena v roce 139 našeho letopočtu, a i v dnešní době ohromuje svojí mohutností.

Tip na závěr

Před cestou do Říma není radno podcenit sjednání vhodného cestovního pojištění. Kvalitní pojištění na cesty uhradí nejen náklady na ošetření a léky, ale zajistí i pokrytí zavazadel nebo odpovědnosti pojištěných osob.