Wooden Bridge Koh Nangyuan Island Surat Thani Thailand

Zimní měsíce je škoda strávit doma. Navštívit můžeme daleké kraje i evropské destinace

Zima přináší mnoho možností pro dovolenou a cestování, ať už se jedná o zimní sporty, procházky v zasněžených krajích, nebo relaxaci v horkých pramenech. Zde najdete přehled atraktivních zimních destinací po celém světě, které stojí za návštěvu.

Alpy, Evropa:

Alpy jsou jednou z nejoblíbenějších zimních destinací na světě a to s dobrým důvodem. Tato horská říše nabízí nekonečné možnosti lyžování, snowboardingu a horských sportů. Rakousko, Švýcarsko, Francie a Itálie jsou zeměmi, které vás nadchnou svými lyžařskými středisky, špičkovými horskými hotely a úchvatnými výhledy.

Laponsko, Skandinávie:

Pro ty, kteří hledají zimní pohádku, je Laponsko v Severní Evropě ideálním místem. Zde můžete vidět polární záři, projet se na saních tažených soby, nebo dokonce navštívit Santa Claus Village v Rovaniemi ve Finsku. Laponsko nabízí unikátní zážitky a krásné zasněžené krajiny.

Kanada:

Kanada je synonymem pro zimní dobrodružství. Zde můžete lyžovat v Alberta’s Banff National Park, prozkoumávat ledovce v Jasper National Park, nebo se vydávat na saních psů v Quebecu. Kanada je také známá svými nádhernými zimními krajiny a příležitostmi k pozorování divoké zvěře.

Beautiful Shot Torres Del Paine National Park Magallanes Region Chile
Zdroj obrázku: Freepik

Japonsko:

Japonsko je zemí, kde se moderní technologie snoubí s tradičními hodnotami. Hokkaido je známý svými lyžařskými středisky a geotermálními horkými prameny. Můžete si také užít japonskou kulturu, tradice a neuvěřitelnou gastronomii.

Chile a Argentina:

Pro milovníky lyžování v Jižní Americe jsou Chile a Argentina skvělou volbou. Zde můžete lyžovat v Andách a zažít úžasné horské krajiny. Obě země nabízejí také možnosti pro prozkoumání Patagonie a ochutnání jihoamerické kuchyně.

New Zealand:

New Zealand je zimní destinací na jižní polokouli, což znamená, že zde můžete zažít zimu, když je v západní části světa léto. Jižní ostrov je známý svými lyžařskými středisky, zejména Queenstown a Wanaka. Můžete si užít kvalitní lyžování a pozorování nádherných jihoostrovních krajin.

Island:

Island je zemí extrémů, kde se můžete těšit na pozorování polární záře, koupání v geotermálních pramenech a prozkoumání ledovcových jeskyní. Zde můžete zažít autentické zimní dobrodružství jako nikde jinde na světě.

Závěr

Zima může být kouzelným obdobím pro cestování, pokud najdete správnou destinaci. Tyto atraktivní zimní destinace nabízejí širokou škálu zážitků pro každého, ať už jste milovníkem zimních sportů, dobrodružství nebo relaxace. Nezáleží na tom, kterou destinaci si vyberete, zimní dovolená vás určitě nadchne svou krásou a jedinečnými zážitky.

Zdroj: https://travel.usnews.com/rankings/best-winter-vacations/