Mother Daughter Preparing Cupcake Kitchen

Oblíbené recepty, do kterých se snadno zapojí děti

Pečení s dětmi není jen zábavným způsobem, jak strávit čas společně, ale také výbornou příležitostí k rozvoji dovedností a kreativity. Existuje mnoho receptů, které můžete připravovat se svými dětmi. Dnes vám představíme pár jednoduchých a velmi chutných jídel, která můžete připravit se svými dětmi. Vytvoříte si tak nezapomenutelné vzpomínky.

Ovocné muffiny se skvělým tvarohovým krémem

Ovocné muffiny se snadno připravují a jsou skvělou volbou pro malé pekaře. Zkombinujte sušené ovoce podle preference (např. rozinky, brusinky) s těstem a upečte malé muffiny. Poté můžete společně s dětmi připravit jednoduchý tvarohový krém a ozdobit muffiny podle vlastní fantazie. Nezapomeňte koupit také barevné posypky, které budou na krému vypadat krásně.

Křupavé domácí sušenky s ovesnými vločkami

Domácí sušenky jsou skvělým projektem pro malé pekaře. Smíchejte máslo, cukr, ovesné vločky a hladkou mouku, vytvořte z těsta kuličky a nechte děti je přimáčknout do tvaru sušenek. Během pečení se mohou děti těšit na vůni čerstvě upečených sušenek. Navíc si připravíte velmi zdravou a levnou pochoutku ke svačině.

Baking Cake With Grandmother
Zdroj obrázku: Freepik

Snadné pizzy pro malé kuchaře

Příprava pizzy je vždy oblíbená aktivita s dětmi. Koupíte nebo připravíte těsto a necháte děti vybrat oblíbené ingredience. Mohou si hrát s různými sýry, zeleninou a masem. Společně můžete vytvářet unikátní tvary nebo „vesmírné“ pizzy. Výsledek bude nejen lahodný, ale i tvořivý. Pizza je skvělá v tom, že si ji každé dítě může přizpůsobit podle sebe.

Banánové muffiny bez mouky a rafinovaného cukru

Pro zdravější možnost zkuste banánové muffiny. Tato varianta neobsahuje mouku ani rafinovaný cukr, což je skvělý způsob, jak ukázat dětem, že i sladkosti mohou být zdravé. Rozmačkejte zralé banány, smíchejte je s ovesnými vločkami, vajíčky a skořicí a pečte. Děti mohou přidat ořechy nebo bobule.

Zdroj: https://www.kingarthurbaking.com/recipes/collections/recipes-to-bake-with-kids