Namísto drahých vysoušečů stačí zasadit do květináče známé rostliny a nadměrná vlhkost v bytě zmizí

Všichni víme, že příliš vysoká vlhkost v domácnosti není zdravá. Ztěžuje dýchání a podporuje růst plísní. Tento problém vám dokážou vyřešit některé rostliny, které absorbují vlhkost. 

Top 5 rostlin pro domov s vysokou vlhkostí

  • Toulcovka

Je to rostlina, která miluje vlhkost v půdě i ve vzduchu. K růstu potřebuje vlhký vzduch. Absorbuje vodní páru pro své vnitřní fyziologické procesy.

  • Chamaedorea sličná 

Je to zakrnělá palma, která roste ve světlých a vlhkých oblastech. Tato rostlina je raději ve vlhkosti než na slunci. Může být dokonce umístěna v nejtmavším koutě místnosti.

Zdroj obrázku: Pixabay.com
  • Břečťan

Známá rostlina, kterou často umisťujeme do závěsných květináčů. Je dobré je věsit na nejvyšší bod v místnosti. Tímto způsobem snižujeme riziko plísní. Břečťan visící vysoko v místnosti nejlépe nasaje vlhkost.

  • Kapradina

Pohlcuje přebytečnou vlhkost ve vzduchu. Jestli máte v místnosti jen jednu kapradinu, i tak si můžete být jisti, že úroveň vlhkosti a kvalita vzduchu budou perfektní.

  • Tillandsie

Je to organismus rostoucí na žijících rostlinách. Tillandsie jsou nazývány vzdušnými rostlinami, neboť jejich kořeny většinou slouží jen pro uchycení na stromech nebo skalách. Živí se vodou a živinami absorbovanými ze vzduchu. Je tak dokonalým řešením pro každou místnost s vysokou vlhkostí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vlhkost určitě nesmíte podcenit

Vlhké stěny není dobré podceňovat. V důsledku velké vlhkosti vzduchu hrozí riziko vzniku plísní, bakterií a množení roztočů, kteří mohou způsobit vážnější onemocnění. Kromě zdravotních rizik vlhkost přímo ohrožuje stavbu. Materiály kvůli vlhkosti ztrácejí svoji pevnost. Další drobné rady, které vám pomohou předejít vlhkosti jsou větrání a vaření při zapnuté digestoři. Větrejte často a intenzivně. Je dobré udělat v bytě průvan, aby se vzduch vyměnil. Při vaření vždy používejte digestoř, nejlépe zapnutou na nejvyšší stupeň.