Dub Spirit STEPL 704_800x451

Podlaha do dětského pokoje

Dětský pokoj je světem sám pro sebe, jedná se o takové království našich malých ratolestí. Aby se tady cítily dobře, měl by být útulný, krásný, barevný. Nápadů jak toho docílit najdeme v nejrůznějších časopisech spoustu, ať už se jedná o dekorace, nábytek či malbu stěn. Často je ale zapomínáno na podlahu, a to i přesto, že právě ona hraje velmi důležitou roli a výrazným způsobem se podílí na celkovém vyznění interiéru.

Středobod dětského království

Kromě toho, malé děti tráví na podlaze hodně času, s trochou nadsázky se tak dá říct, že právě ona je takovým středobodem celého dětského království. Výběr podlahové krytiny by proto měl být náležitě promyšlený, zaměřit se je třeba nejen na její vzhled, ale zanedbat nesmíme ani její vlastnosti. Musí být teplá, měkká, příjemná na dotek, praktická a také snadná na údržbu. Dostává tady totiž pořádně zabrat, padají na ni hračky, občas ukápne barva či jídlo. Důležité je si uvědomit, že podlahovou krytinu nelze měnit příliš často, jakmile se okouká nebo přestane vyhovovat našim požadavkům.

Jak nešlápnout vedle

Typů podlah existuje v dnešní době díky moderním materiálům a novým technologiím celá řada, proto může být někdy obtížné se v nich orientovat. S jakými podlahovými krytinami tedy v dětském pokoji neuděláte chybu? Dobrou službu prokážou vinylové podlahy, které jsou nejen měkké a hřejivé, ale i vysoce odolné, snadno z nich odstraníte i skvrny od propisek a fixů. Skvělou volbou je také přírodní linoleum, které je oblíbené nejen pro barevnou pestrost, ale také pro svoji odolnost a zdravotní nezávadnost. Příjemnou atmosféru vykouzlí i laminátové plovoucí podlahy. Ty svým vzhledem napodobují dřevěné podlahy, u kterých je snadná možnost lokální úpravy a renovací.

V kombinaci s olejem vytvoří hřejivé zázemí pro veškeré hry. Vhodné jsou korkové podlahy, které vynikají jak hřejivostí, tak i zvukově izolačními vlastnostmi, navíc vyhovují i alergikům, neboť nepřitahují prach ani plísně. Stálicí i nadále zůstávají koberce, ať už ty celoplošné nebo kusové varianty, které seženete v nejrůznějších barvách a v oblíbených dětských motivech. Kromě toho, že jsou teplé a příjemné i při chůzi naboso, také tlumí zvuky a případné pády. Tak, začněte při zařizování dětského pokoje pěkně od podlahy!