Beautiful Faces

Dokonalá pleť aneb Tipy, jak se konečně zbavit černých teček

Ucpané póry a černé tečky dokážou pořádně potrápit a jsou problémem hlavně u smíšené a mastné pleti. Ta produkuje přespříliš kožního mazu, který spolu s běžnými nečistotami a make-upem pleť zatěžuje.Vyskytují se hlavně v tzv. T-zóně, to znamená na čele, nose a bradě. Na vině však může být i špatná životospráva (hodně cukrů a tuků ve stravě, kouření, alkohol), stres, dědičné dispozice, hormonální výkyvy nebo užívání některých léků.

By: tommerton2010

Základem je čistá pleť!

Bez důkladného a pravidelného čištění krásné pleti nikdy nedocílíte. I přes noc se na pleti usazuje mastnota a pot, proto je ranní osvěžení pomocí čistícího gelu, šetrného peelingu nebo pleťové vody samozřejmostí. Pleť bude svěží, vypnutá a zmatněná. Vyzkoušejte třeba kosmetiku z řady Garnier Pure, která pleť dokonale čistí do hloubky a zanechává ji viditelně i pocitově svěží. Mezi TOP produkty patří třeba Čistící ozdravující gel (200ml, 99,-Kč) nebo tříminutová jílová maska se samohřejivým a zmatňujícím účinkem (2 x 6 ml, 39,-Kč). Na konci dne je pokožka obličeje unavená od zátěže make-upu, nečistot ze vzduchu i rukou. Snažte se proto také vyvarovat zlozvyků jako je neustálé sahání na obličej, zbytečně si pleť zanášíte špínou a bakteriemi, a zhoršujete tak její stav. Důkladné odlíčení odličovačem či micelární vodou a vyčištění pleti speciální kosmetikou pro ni určenou je nezbytností. Smíšená pleť uvítá vzpruhu v podobě řady Sebo Vegetal od Yves Rocher, která nabízí například čistící gel, micelární vodu, pleťovou masku nebo lehký krém pro pleť bez nedokonalostí (od 199,-Kč).

Jak se zbavit černých teček?

Rozmíchejte mletý muškátový oříšekmléce a vzniklým roztokem si potřete pleť. Nechte působit a poté smyjte. Muškát má zmatňující účinky, kyselina mléčná zase pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a zvláčňuje pokožku. Vaše pleť bude rozzářená a sametově hladká.

Med je blahodárným přírodním pomocníkem s všestranným použitím. Pomáhá léčit i zkrášlovat, a nejinak je tomu i u problému s ucpanými póry. Naneste med na části obličeje zasažené černými tečkami a nechte působit. Po opláchnutí vlažnou vodou bude pokožka hydratovaná, avšak zbavená nežádoucích komedomů.

Vaječný bílek stahuje póry a vypíná pleť. Proto ho lehce našlehejte, naneste na vyčištěný obličej, nechte zcela zaschnout (bude to trvat asi čtvrt hodiny) a poté opláchněte vlažnou vodou. Zázrak!

Citron je dalším univerzálním pomocníkem. Pomáhá bělit nehty, odstraňovat stařecké skvrny a poradí si i s lupy. Citrónovou šťávu je však vhodné používat v ředěné formě (v poměru 2:1 s vodou), jinak může působit příliš agresivně. Zubní kartáček (použijte nový!) namáčejte do citrónové vody a jemnými krouživými pohyby černé tečky masírujte. Jde v podstatě o manuální peeling, neměl by se tedy provádět příliš často. Ideálně jednou týdně. Prokrví pleť, odstraní odumřelé kožní buňky a poradí si i s černými tečkami.

Domácí slupovací maska z mikrovlnky – tak přesně tak by se mohl nazývat následující rychlý babský recept. Stačí smíchat lžíci mléka se lžící želatiny, vložit do mikrovlnné trouby na pár vteřin, nanést na pleť, nechat působit, po zaschnutí (asi deseti minutách) sloupnout a pak už se jen radovat z dokonale čisté pleti!

Efektivní a levný domácí peeling si vyrobíte i s pomocí jedlé sody. Stačí ji promíchat s vodou, nanést na pleť a jemnými krouživými pohyby masírovat místa zasažená komedomy. Ucpané póry budou vyčištěné a odumřelé kožní buňky odstraněné.