Medium Shot Woman Holding Yoga Mat

Povislé kůže na pažích se můžeme zbavit několika cviky

Jak člověk stárne, objevují se na jeho těle různé znaky stáří. Jsou to především vrásky v obličeji nebo přibývání na hmotnosti při menopauze. Nepříjemná je i povislá kůže na pažích, kvůli které pak lidé své ruce schovávají pod dlouhým rukávem, protože se za ni stydí. Přitom je to škoda. Co proti ní pomáhá? Je to především pravidelné cvičení.

Proč vzniká povislá kůže na pažích

Když je člověk mladý, svaly i kůže jsou pružné. S postupujícím věkem se snižuje množství kolagenu v pokožce, dochází k tvorbě tukových zásob v zadní části paže. Když pak člověk ruce rozpaží, kůže mu z nich nevzhledně visí. Je to nepříjemné, ale dá se s tím něco udělat. Nejvíce pomáhá cvičení, které může zlepšit vzhled paží, anebo pravidelné masáže.

Jaké cvičení si vybrat

Sady cvičení pro ochablou pokožku na pažích využívají odporové pásy, činky nebo váhu svého vlastního těla. Jsou to většinou velmi jednoduché cviky, které zvládne zacvičit i začátečník nebo člověk s nadváhou či menší fyzickou kondicí. Důležité je cvičit pravidelně, abyste docílili kýženého výsledku. Paže by cvičením měly zpevnit a zlepšit svůj vzhled. Pak se už nebudete stydět nosit krátké rukávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Cvičení se dvěma činkami

Pro cvičení si domů pořiďte dvě činky o hmotnosti 1 kg nebo jednu těžší činku. Postavíte se rovně nebo si sednete na židli se zkříženýma nohama, do rukou vezmete činky a ruce zvednete nad hlavu. Pak je vrátíte zpět do připažení. Cvik budete několikrát opakovat, minimálně dvacetkrát.

Cvičení s odporovou gumou

Postavíte se rovně, nohy dáte na šířku boků a lopatky přitáhnete k sobě. Uchopíte odporovou gumu oběma rukama a budete ji držet rovně podél trupu. Ruce ohnete a s nádechem budete pomalu překonávat odpor gumy, a to po dobu tří sekund. S výdechem pomalu ruce vrátíte zpátky směrem k podlaze. Cvik opakujte alespoň dvacetkrát.

Zdroj: https://www.eatthis.com/effective-exercises-sagging-arm-skin/