White Shirts Hanging Rack Row

Prádlo přirozeně vybělí běžné domácí suroviny

Nezáleží na tom, jestli máte doma bílé ponožky, trička, košile, nebo halenky. Bílá látka postupem času vždy šedne nebo žloutne. Ani jedno nevypadá zrovna dobře. Naštěstí nepotřebujete žádnou silnou chemii, abyste své oděvy vybělili. Zajděte do kuchyně a najděte pár jednoduchých a levných surovin, které vám zajistí sněhově bílé oblečení.

Ocet a jedlá soda jsou čističe na všechno

Spolehlivým pomocníkem proti žlutým skvrnám od potu nebo na zašedlou látku je ocet. Musíte se jen smířit s jeho typickým zápachem. Do mísy nebo lavoru nalijte 500 ml studené vody a 1 sklenici octa. Promíchejte a namočte do této směsi kus oblečení, který chcete mít znovu dokonale bílý. Nechte 30 minut působit a potom vyperte jako obvykle.

Další možností je použití jedlé sody. Tento univerzální čisticí prostředek můžete využít v celé domácnosti a praní není výjimkou. Oblečení namočte do teplé (ne horké) vody. Nechte ho tam 30 minut. Potom oděv vyndejte, zasypte jedlou sodou a přidejte trochu citronové šťávy. Ujistěte se, že se prostředek dostal do látky, a nechte ho takto přes noc. Další den oblečení vyperte v pračce.

Zdroj obrázku: Freepik

Prášek do pečiva a peroxid vodíku zaberou na všechny skvrny

Stejně jako jedlá soda působí na oblečení také prášek na pečení. Nasypte sáček do vody, vymáchejte v ní daný kus oděvu a potom ho ve směsi nechte namočený přes noc. Další den hoďte oblečení do pračky a použijte prášek na bílé prádlo. Pro zjednodušení můžete také přidat prášek do pečiva přímo do bubnu pračky před praním.

Jestli na skvrny prášek nestačí, použijte peroxid vodíku. Ten je na skvrny jedinečným pomocníkem. Vytvořte si směs 4 litrů vody a 1 šálku peroxidu vodíku. Oblečení vložte do směsi a nechte namočené asi hodinu. Potom přesuňte prádlo do pračky a do zásobníku na prací prášek přidejte půl hrnku peroxidu. Zapněte pračku a prádlo vyperte jako obvykle. Nezapomeňte si vzít rukavice a roušku, protože peroxid je velmi silný.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/laundry/bleach-alternative