Young Beautiful Brunette Girl Smiling Looking Camera Painting Eyebrows With Mascara White Background Beauty Spa Cosmetology

Při úpravě obočí hraje roli jeho tvar i barva

Obočí je důležitou součástí našeho obličeje, a může proto výrazně ovlivnit náš celkový vzhled. Mnoho lidí však při úpravě obočí dělá chyby. V tomto článku probereme některé z největších chyb, kterých se lidé na svém obočí dopouštějí, a poradíme, jak se jim vyhnout.

Příliš tmavé

Jednou z nejčastějších chyb u obočí je, že je příliš tmavé. Když si obočí příliš ztmavíte, bude působit nepřirozeně, až komicky. To je zejména častá chyba lidí, kteří mají přirozeně světlé obočí nebo teprve začali používat přípravky na obočí a neumí s nimi proto správně pracovat. Abyste se této chybě vyhnuli, měli byste vždy volit odstín, který je nejblíže vaší přirozené barvě vlasů. Důležité je také nanášet produkt lehkými tahy a postupně podle potřeby nabírat barvu.

Příliš široké

I přesto, že je výrazné obočí v módě, příliš široké obočí může být velkou chybou. Když je vaše obočí příliš velké, může v obličeji dominovat na úkor ostatních rysů. Je důležité si uvědomit, že obočí by mělo být ve vhodném poměru ke zbytku obličeje. Dobrým pravidlem je, že obočí by mělo začínat u kořene nosu a končit u vnějšího koutku oka.

Zdroj obrázku: Freepik

Příliš tenké

Tenké obočí bylo kdysi považováno za módní, ale nyní působí zastarale a nelichotivě. Když je obočí příliš tenké, dělá to obličej starším a drsnějším. Takové obočí může navíc vytvořit trvalý výraz překvapení. Abyste se této chybě vyhnuli, je nejlepší sledovat svůj přirozený tvar obočí a případné mezery vyplnit lehkými tahy. K vytvoření iluze plnějšího obočí můžete použít i tužku nebo pudr na obočí.

Špatný tvar

Špatný tvar obočí je jednou z nejnápadnějších chyb, které můžete udělat. Tvar obočí má totiž velký vliv na celkový vzhled. Například příliš klenuté nebo příliš rovné obočí může způsobit, že váš obličej bude vypadat nevyváženě. Abyste se této chybě vyhnuli, je nejlepší nechat si upravit obočí od profesionála. Bude schopen vytvořit tvar podle vašeho obličeje a přirozeného růstu chloupků obočí.

Zdroj: https://www.makeup.com/product-and-reviews/brows/eyebrow-grooming-mistakes