Washing Machine 943363 1920

Proč používat jedlou sodu do pračky a jaké má účinky?

Jedlá soda patří mezi nezbytné součásti snad každé domácnosti. Má totiž výborné účinky a mnoho způsobů použití hlavně v kuchyni. Tím to však zdaleka nekončí. Skvěle se hodí také pro použití do pračky. S čím pomáhá a jaké jsou důvody pro její používání? To se dozvíte přímo v článku.

Levný způsob prevence před vodním kamenem

Pračka je poměrně odolným domácím spotřebičem a vydrží po mnoho let. V oblastech s výskytem tvrdé vody je však situaci značně komplikované kvůli vodnímu kameni. Ten se usazuje v důležitých částech, což při nečištění pračky může znamenat až její poškození. Z toho důvodu se vyplatí používat trochu sody jako prevenci před usazováním vodního kamene během pravidelného používání pračky.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Proti plísním a bakteriím

Pravidelné používání jedlé sody pomáhá eliminovat výskyt plísní a bakterií. V rámci preventivního čištění vložte zhruba 250 gramů jedlé sody přímo do bubnu pračky a spusťte běžný program. Uvidíte, že se zbavíte nežádoucích bakterií.

Na co si dát pozor, když nechcete, aby se vaší pračce množily plísně a bakterie?

  • Nechávejte pootevřená dvířka, ať vlhkost uniká pryč
  • Jednou za čas perte na vysokou teplotu
  • Používejte jedlou sodu
  • Čistěte filtr a záhyb těsnění dvířek

Prostředek pro bělení prádla

Pro praní bílého prádla přidejte jedlou sodu přímo k prášku. Vložte přiměřené množství do přihrádky a vyčkejte na vyprání. Možná budete překvapeni, jak skvěle funguje toto cenově dostupné bělidlo, které navíc neobsahuje žádné nežádoucí chemické látky a nemá nepříjemné vedlejší účinky na lidské zdraví či životní prostředí.

Neutralizace zápachu

Další výbornou schopností jedlé sody je neutralizace zápachu. To se hodí nejenom pro použití do pračky, ale také například do ledničky. V případě, že je však zápach z pračky silnější, vyplatí se pustit se do velkého čištění, aby opět krásně voněla svěžestí a čistotou.