Group Small Green Aphids

Proti mšicím pomůže domácí postřik. Mléko a česnek škůdce zlikvidují a rostlinám neublíží

Domácí prostředky, kterými se lze zbavit nepříjemného hmyzu, jsou dnes velmi oblíbené a účinné metody. Nestojí totiž mnoho peněz, ale udělají hodně muziky. Mšice patří mezi škůdce, kteří nejsou na první pohled vidět. Tento malý hmyz ale může zničit celou úrodu rostlin a květin, proto je proti němu potřeba zasáhnout co nejrychleji. Jaké domácí prostředky budou fungovat?

Produkty najdete v lednici

Kupované chemické postřiky nebo hnojiva nejsou pro rostliny vhodné, protože kromě aktivních a zdravých látek obsahují také ty, které jim mohou škodit. Jestliže potřebujete postřik, který bude fungovat proti škůdcům a zároveň nebude stát moc peněz, vyplatí se sáhnout do lednice, kde najdete nejen potraviny pro sebe, ale můžete si pomocí nich vyrobit vlastní postřik.

Mšice totiž najdete nejen na pokojových rostlinách, ale s chutí se vrhnou také na vaši úrodu na zahradě. Vysávají z rostlin živiny, a tím je oslabují. Mohou poškodit nejen květy, ale také listy a občas se dostanou také ke kořenům. Jak bojovat proti tomuto malému hmyzu? Nejdříve si musíte všimnout, která rostlina je napadená a nemocná. Ostatní byste měli odstranit z dosahu, aby je mšice nenapadly. Rostliny prohlížejte opravdu důkladně, mšice můžete snadno přehlédnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Levné metody, které skutečně fungují

Levné metody, které jsou navíc funkční, jsou velmi oblíbené. Můžete si například vyrobit postřik z mléka. Tento produkt najdete v každé lednici a bude se hodit nejen na pečení nebo do kávy, ale také jako prostředek proti mšicím. Smíchejte mléko s vodou v poměru 1 : 1 a zalijte rostliny. Oblíbeným prostředkem je také česnek.

S ním můžete rostliny nejen hnojit, ale bude skvěle fungovat i proti mšicím. Prolistujte 20 g česneku a poté ho zalijte deseti litry vody. Nechte 24 hodin stát a poté můžete použít. Na internetu se dozvíte další tipy, jak se mšic zbavit. Lidé doporučují kromě česneku také cibuli.

Zdroj: https://www.almanac.com/pest/aphids