Fresh Raw Garlic Ready Cook (1)

S metličkovými žilkami je zbytečné chodit k doktorovi. Česnek si s nimi poradí přírodní cestou

Mnoho žen trápí takzvané metličkové žilky, které jsou spíš estetickým problémem. Fyziologicky nejsou nijak škodlivé. Způsobují je rozšířené kapiláry. K tomuto jevu může docházet i z hlediska genetického. Přispět ovšem k rozvoji metliček může nedostatek pohybové aktivity, dlouhé stání anebo sedavé zaměstnání.

Jak vyzrát na metličkové žilky přírodní cestou?

Pokud vysloveně nechcete podstoupit speciální zákrok v nemocnici (tzv. skleroterapii), můžete vsadit na přírodní zdroje. Ty mohou taktéž pomoci metličky na nohách eliminovat. Skvělý je v tomto ohledu česnek. Jak připravit léčivý roztok? Potřebovat budete:

  • 10 stroužků česneku,
  • 1/2 sklenice olivového oleje (lze použít i jiný rostlinný),
  • šťávu z jednoho citronu.

Příprava léčivého česnekového roztoku je jednoduchá. Rozmělněte si loupaný česnek do zavařovací sklenice. Pak jej zalijte olejem a přidejte citronovou šťávu. Vše uzavřete a pečlivě protřepejte. Směs nechte přes noc v lednici a nakonec přeceďte přes plátýnko. Uchovávejte v chladu i nadále.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak použít česnekový roztok na metličkové žilky?

Až budete mít česnekový roztok hotový, vtírejte jej do nohou s metličkovými žilkami alespoň dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. Masáž inkriminovaných míst by měla probíhat alespoň deset minut. Posléze je nutné roztok opláchnout vlažnou vodou. Pakliže budete dodržovat tento režim, můžete se dočkat výrazného zlepšení vzhledu nohou a eliminace metličkových žilek.

Jaké jiné metody pomohou s metličkovými žilkami?

Rozšířené žilky na nohách mohou pomoci eliminovat i některé bylinky. Vsadit lze třeba na odvar z komonice lékařské či z hluchavky bílé, kterým budete nohy potírat. Některé byliny ovšem lze použít i jako čaje k vnitřními užití. Zkusit můžete třeba ten ze lžičky sušeného řebříčku obecného, slézu a pampeliškového listu. Vše povařte v 200 ml horké vody, pak přeceďte a popíjejte během dne.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321703